Поділитися публікацією:

В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань опублікували анімовану карту з ймовірним розльотом радіонуклідів після вибуху ракети на полігоні під Сєвєродвінськом у Росії. На опублікованій мапі чітко видно, як радіоактивний шлейф з Росії проходить територією України.

Про це повідомив голова організації Лассина Зербо на своїй сторінці у Twitter.

На ній чітко видно рух хмари – 15 серпня вона зачепила Крим і більшу частину Південно-Східної України, місцями – центральну частину країни.

Lassina Zerbo

@SinaZerbo

To requests on detection beyond , data in, or near the path of potential plume from the explosion are being analyzed . We’re also addressing w/station operators technical problems experienced at two neighboring stations. All data are available to our Member States. https://twitter.com/ctbto_alerts/status/1160130156922642433 

Встроенное видео

CTBTO

@ctbto_alerts

In response to media queries, and to meet civil society expectations on applications of #CTBTO data beyond the Treaty, we confirm an event coinciding with the 8 Aug explosion in #Nyonoksa, Russia, was detected at 4 #IMS stations (3 seismic, 1 infrasound).

Посмотреть изображение в Твиттере
Посмотреть изображение в Твиттере

Потім продовжила рух аж до Чернівецької області. Трохи зачепила і Київську область. Над територією України хмара “літала” від 15 до 18 серпня включно. Спостереження, показані на мапі, велися від 8 серпня.

Раніше “Вголос” повідомляв, що Зербо в коментарі The Wall Street Journal також розповів про дві станції моніторингу, що діють в РФ в межах Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, які припинили передавати сигнал після вибуху ракети під Сєвєродвінськом.

Нагадаємо, 8 серпня стало відомо про вибух на військовій базі в Двінській затоці Білого моря. У Міноборони РФ уточнили, що пожежа виникла на військовому полігоні неподалік від селища Ненокса Архангельської області, загинули щонайменше двоє людей, ще шестеро отримали травми різних ступенів тяжкості. В оборонному відомстві уточнили, що під час випробування рідинної реактивної рухомої установки стався вибух, вона загорілася. ЗМІ повідомляли про 15 постраждалих через інцидент.

Міноборони РФ запевняло, що радіаційний фон перебуває в нормі. А влада сусіднього з вибухом Сєвєродвінська (населення – 185 тисяч осіб, розташований за 30 км від Ніонокса) повідомила про підвищення радіаційного фону (цифри не називали) в місті опівдні 8 серпня, підкресливши, що пізніше він був знижений до стану норми.

Район у Двінській затоці Білого моря перекрили для вільного плавання на місяць. Таке рішення Адміністрації морських портів західної Арктики. Відповідний сигнал уже передали на всі кораблі та судна, що перебувають у Білому та Баренцевому морях.

Російські ЗМІ заявляють, що територія поблизу Ніонокса використовується для випробувань зброї, включно з балістичними та крилатими ракетами, які використовує російський військово-морський флот.

Джерело


Поділитися публікацією: