Поділитися публікацією:

Кабмін відновив інспекційні відвідування підприємців

Відділ з питань контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення міської ради доводить до відома громади, що відновлюється право органів місцевого самоврядування здійснювати заходи держконтролю за додержанням законодавства про працю у формі інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань

з питань:
своєчасного та у повному обсязі оплати праці;
дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
оформлення трудових відносин.

На сайті Уряду оприлюднено відповідну Постанову КМУ від 21 серпня 2019 № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю».
Нею затверджені:
– Порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю
– Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю

В оприлюдненому тексті Порядку здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю є норма (п. 28) про незастосування штрафів до роботодавця в разі виконання припису у встановлений у ньому строк. Тому штрафувати Держпраці буде тільки в разі невиконання приписів.

У той же час, це правило не працює в разі використання праці неоформлених працівників – заходи залучення роботодавця та його посадових осіб до відповідальності в такому випадку будуть вживати одночасно з внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень під час інспекційного відвідування або невиїзної інспекції (п . 29 цього Порядку).


Поділитися публікацією:
Теги: