Поділитися публікацією:

З 11 вересня по 1 листопада у Національному природному парку “Верховинський” обмежили в’їзд авто і перебування туристів.

Про це повідомляють у  пресслужбі НПП, передає Фіртка.

“У зв’язку з особливим періодом гону оленя благородного та нересту форелі струмкової, видано наказ “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів ПЗФ Парку”.  Наказом передбачено з 11.09.19 р. по 01.11.2019 р., обмеження в’їзду транспортних засобів та перебування відвідувачів на території парку. В цей період будуть проводитись спільні рейди з працівниками поліції та іншими правоохоронними органами, з метою виявлення і недопущення випадків браконьєрства”, – йдеться у повідомленні.

Також, впродовж вересня – жовтня встановлено цілодобове патрулювання працівників служби державної охорони та будуть проводитись відповідні профілактичні заходи серед місцевого населення та відвідувачів Парку.

До слова, шлюбний період оленів припадає на вересень – жовтень, і його називають гоном. У цей час дорослі самці ведуть жорстокі бої за право злучатися з самками. Три тижні по лісу лунає ревіння оленів – виклики на бій. Поєдинок зазвичай розпочинається із залякування і демонстрації своєї сили. Після закінчення гону самці залишають самок і об’єднуються в холостяцькі стада. Самки також утворюють стада, де перебувають особини однієї статі. 


Поділитися публікацією: