Поділитися публікацією:

Народний депутат від політичної фракції “Голос” Інна Совсун повідомила, що бюджетний комітет відхилив їх пропозицію щодо збільшення в бюджеті витрат на оплату праці педагогів.

Про це вона написала в Facebook на особистій сторінці, інформує Фіртка з посиланням на bykvu.

Совсун зазначила, що проєкт державного бюджету на 2020 рік, не передбачає підвищення зарплат вчителям. Тому освітній комітет рекомендував бюджетному комітету збільшити витрати на оплату праці педагогів на 5,1 мільярда гривень. Але пропозиція була відхилена.

“Ці гроші мали скеровуватись у першу чергу на підвищення зарплатні найменш захищеним категоріям педагогічних працівників, як-то вихователі дитсадків та молоді вчителі”, – написала вона.

Депутат зазначила, що профільний міністр, Анна Новосад, сказала з цього приводу, що збільшення заробітних плат освітянам повинно покриватися за рахунок місцевих бюджетів.

“На жаль, це є свідченням відсутності чіткого і зрозумілого підходу щодо вирішення питання з оплатою праці вчителів у уряду та монобільшості. Це є однією з причин, чому ми не можемо підтримувати проект бюджету на 2020 рік”, – написала Совсун.

За її словами, якби відповідні правки були прийняті, то зарплата педагогів у 2020 році становила б від 10 до 18 тисяч гривень.

Раніше Ганна Новосад заявила, що на виконання постанови Кабміну про підвищення зарплат освітянам від 20 до 70 % потрібно додаткових 45 мільярдів гривень.


Поділитися публікацією: