Поділитися публікацією:

Народним депутатам нарахували заробітну плату за жовтень. Найкраще в парламенті оплачується робота спікера і його заступників, найнижчу зарплату отримують рядові депутати, які не є керівниками фракцій і комітетів.

Ці дані містяться у відповіді апарату Верховної Ради на запит Liga.net.

Найвищу зарплату за минулий місяць нарахували першому заступнику голови Верховної Ради Руслану Стефанчуку – 54 100 гривень. Спікер Дмитро Разумков заробив 44 600 гривень, віцеспікерка Олена Кондратюк – 45 400 гривень.

Трохи нижчу зарплату отримають керівники депутатських фракцій і груп.

Серед прикарпатських нардепів найбільше за свою роботу отримав Ігор Фріс – 41 013 гривень. Найменше – Андрій Іванчук та Володимир Тимофійчук– по 37 673 та 36 763 гривні відповідно.

  • Зіновій Андрійович – 39 572 грн;
  • Оксана Савчук – 39 572 грн;
  • Роман Мулик – 39 572 грн;
  • Олена Вінтоняк – 39 572 грн;
  • Олег Марусяк – 39 572 грн;
  • Олександр Матусевич – 38 835 грн;
  • Едуард Прощук – 38 420 грн.

Повний список зарплат:


Згідно зі ст. 33 Закону про статус народного депутата, нардеп з дня початку депутатських повноважень отримує щомісячно зарплату. Крім того, з дня обрання йому нараховують кошти для відшкодування витрат на здійснення депутатських повноважень.

Нардеп, який має наукову ступінь або почесне звання, отримує доплату у розмірах, встановлених законом.

Також нардепам виплачують кошти на відрядження і безкоштовно забезпечують медичним обслуговуванням.

Якщо ж депутат без поважних причин не виконує свої депутатські повноваження, то за поданням комітету з питань депутатської етики, народному депутату за такі дні не нараховують гроші.

Згідно з постановою ВР про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів, розмір посадових окладів народних депутатів встановлюється, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Так, голова ВР отримує зарплату у розмірі 12  прожиткових мінімумів для працездатних осіб, перший заступник голови ВР – 11,5, заступник голови ВР – 11.

Голова комітету ВР, голова Спеціальної контрольної комісії ВР та голова депутатської фракції чи групи отримує 10,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, перший заступник, заступник голови комітету ВР, голова підкомітету комітету ВР – 10,3, а член комітету ВР – 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.


Поділитися публікацією:
Теги: