Поділитися публікацією:

Нещодавно у селі Станіславівка Коломийського району запрацювала ферма, де розводять овець.

На господарстві, площею у три гектари, налічується близько сотні голів свійських овець. Тут вирощують овець романівської породи, які відрізняються від інших видів високою якістю хутра, молока та м’яса. Кореспондентка Бліц-Інфо побувала на фермі, аби почути від місцевого підприємця секрет його успіху.

Власник господарства, 35-річний коломиянин Євген Очеретяний за освітою перекладач. Зазначає, що ідея зі створення ферми у нього з’явилась ще давно. А допомогли йому знайти себе в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

«10 років тому я почав шукати себе. Я перекладач, знаю три мови, стажувався певний час в Німеччині та Штатах. Там моя увага сконцентрувалась на вівчарстві. Це той вид тварин, який не вимагає великої турботи, в порівнянні з коровами наприклад. В процесі я познайомився з агенцією розвитку ОТГ Франківщини. Ці люди мене надихнули, дали можливість зважити всі “за” та “проти”, склали бізнес-план і надали певні консультативні послуги»,- пояснює коломиянин.

Чоловік підкреслив, що під ведення господарської діяльності Сідлищенська сільська рада виділила йому два гектари землі та ще один фермер прибрав за власні кошти. Вартість однієї овечки складає 100 доларів США. Тварин, каже брав з декількох областей.

«Я завозив овець з різних господарств. Це переважно були Тернопільська та Львівська області. Таке господарство вимагає розвитку. Тому надіюсь на подальшу співпрацю з сільською радою»,- зазначає фермер.

Прикарпатець наголошує, що основним видом діяльності для його господарки стане продаж «мармурового» м’яса та овечих шкур. Коломиянин зауважує, що м’ясо цієї тварини вважають високоякісним та дієтичним та екологічно-чистим.  Шкури овець планують додатково використовувати і під створення чохлів для салонів у автомобілях. У перспективі місцевого підприємства також є ідея зі створення сироварні.

Радник з регіонального розвитку ІФ ЦРМС Ігор Мельничук каже, що на Прикарпатті є 765 сіл і 24 селища. 65% населення області живе в селах, а увага прикута найбільше до сільських територій. Саме тому їх потрібно розвивати.

«Треба спільно шукати нові програми економічного зростання. Наш проєкт зініційований на пошук успішних фермерських господарств. Історія Євгена – приклад того, що можна переїхати з міста в село і добре заробляти та мати перспективи для розвитку»,- наголосив Мельничук


Поділитися публікацією: