Поділитися публікацією:

На Прикарпатті посеред осені справжній полуничний рай.

Ароматна та соковита ягода росте тут на відкритому ґрунті. Богдан Лутчин, який вирощує ягоди, запевняє, що полуницю ростить не на вагу, а на якість, повідомляють  fakty.

За вирощення полуниці чоловік взявся п’ять років тому. Починав із двох соток, а ідею запозичив за кордоном. Змагатися із полуничними регіонами, як от Закарпаття чи Херсонщина, Богдан не став. Вирішив використати кліматичні особливості Прикарпаття.

Вибрав так звану ремонтантну розсаду – вона родить пів року, а від перепаду температур стає ще солодшою. Такі сорти вирощують у Нідерландах та на півночі Італії.

 

Зазвичай урожай збирають від двох до шести людей. Для місцевих це додатковий і доволі прибутковий заробіток. За кілька годин збирачі отримують по 500 грн.

Просто неба тут гектар полуниці. Але найбільше надбання – це чотири теплиці, зроблені за іспанським принципом. Накриття зверху зберігає ягоди від дощів, знизу вони мають достатньо повітря, а під землею – система зрошення. Богдан раз на тиждень збирає до 80 кілограмів полуниці.

У планах фермера збільшити плантації, а також розширити баштан, бо у сезон підприємець вирощує ще й кавуни.

 


Поділитися публікацією: