Поділитися публікацією:

Всесвітній банк підтримує намір керівництва України відкрити ринок сільськогосподарських земель.

Джерело : заява Світового банку, оприлюднене в суботу

Дослівно : “Світовий банк рішуче підтримує плани українського керівництва щодо відкриття ринку сільськогосподарських земель.

Земельна реформа необхідна українським фермерам для покупки і продажу сільськогосподарських земель, доступу до кредитів, інвестування і диверсифікації, а також для власників землі, щоб отримати належну віддачу за свій найцінніший актив “.

Деталі : На думку Світового банку, земельна реформа підвищить економічне зростання, а також рівень життя всього українського народу, розкриваючи сільськогосподарський потенціал країни.

Там відзначили, що запланована реформа також включає заходи з обмеження концентрації земель, припинення рейдерських атак і надання фінансової допомоги дрібним фермерам.

Дослівно : “Досить двох десятиліть закритого ринку і непрозорості, яка сприяє корупції: час земельної реформи зараз”.

Що було раніше : В суботу керуючий партнер ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео патронів заявив , що швидке введення земельної реформи в Україні може призвести до незворотних помилок.

Передісторія :

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства опублікувало для обговорення законопроект про звернення земель сільськогосподарського призначення, згідно з яким з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Можливість купувати землю буде в українських фізичних і юридичних осіб, територіальних громад та держави. Законопроектом передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки. Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області і 0,5% країни. Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу – нормативна грошова оцінка.

Українська правда

Поділитися публікацією:
Теги: