Поділитися публікацією:

Верховна рада України звільнила Олену Бабак з посади міністра розвитку громад і територій. Нагадаємо, що Бабак написала заяву про звільнення за власним бажанням у середині січня.

Крім того, народні депутати призначили Дениса Шмигаля віцепрем’єр-міністром і новим главою відомства. «Слово і Діло» подивилося, як розподілилися голоси в залі.

Звільнення Бабак підтримали 266 народних депутатів, 32 виступили «проти», 75 – утрималися, 20 – не голосували.

Фракція «Слуга народу» дала 221 голос «за», 6 депутатів утрималися, 4 – не голосували, 16 – були відсутні. «Опозиційна платформа» дала 11 голосів, 23 особи – утрималися, 7 – не голосували, 3 – були відсутні.

Група «За майбутнє» підтримала постанову 12 голосами, 5 – утрималися, 4 – не голосували, один – був відсутній. Група «Довіра» в повному складі виступила «за» (17 депутатів), 5 голосів дали позафракційні нардепи (7 – «проти», 4 – утрималися, 2 – не голосували, 4 – були відсутні).

Жодного голосу не дала фракція «Європейська солідарність» (22 – «проти», 2 – не голосували, 3 – були відсутні), «Батьківщина» (3 – «проти», 17 – утрималися, один – не голосував, 3 – були відсутні), «Голос» (усі 20 нардепів утрималися).

Призначення Дениса Шмигаля на пост віцепрем’єра – міністра розвитку громад підтримали 278 депутатів, двоє виступили «проти» (Сергій Власенко та Сергій Ларін), 92 – утрималися, 21 – не голосував.

«Слуги народу» дали за постанову 232 голоси «за», один депутат не голосував і 14 були відсутні. Група «За майбутнє» дала 18 голосів «за», 3 – не голосували і один був відсутній. Група «Довіра» в повному складі підтримала постанову, позафракційні нардепи дали 11 голосів (6 – утрималися, 2 – не голосували, 3 – були відсутні).

Жодного голосу «за» не дала «Опозиційна платформа» (один – «проти», 32 – утрималися, 8 – не голосували, 3 – були відсутні), «Європейська солідарність» (18 – утрималися, 3 – не голосували, 6 – були відсутні), «Батьківщина» (один – «проти», 18 – утрималися, 2 – не голосували і 3 – були відсутні), «Голос» (18 – утрималися і 2 – не голосували).


Довідка Фіртки:

Денис Шмигаль народився 15 жовтня 1975 року у Львові. З відзнакою закінчив Львівську політехніку у 1997 році, а за п’ять років став кандидатом економічних наук, захистивши дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил. Працював на виробничих підприємствах Львівщини, очолював інвестиційні компанії, обіймав керівні посади.

З 2009 до 2011 року був начальником головного управління економіки та інвестицій Львівської ОДА. З 2012 року працював на посаді начальника головного управління економіки та промислової політики Львівської ОДА. Згодом очолив департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості ОДА. З цієї посади його було звільнено 30 грудня 2013 року. Був одним з розробників стратегії розвитку Львівщини.

Після Майдану став заступником Державної фіскальної служби у Львівській області. На посаду прийшов через відкритий конкурс. Тоді людям запам’ятався тим, що почав активно викорінювати хабарництво, оголосивши акцію “Хабарників до в’язниці”. З приходом на посаду Насірова звільнився.

25 січня 2018 року Денис Шмигаль став керівником Бурштинською ТЕС, яка належить компанії ДТЕК Ріната Ахметова. У червні 2019 року Шмигаль став одним з трьох кандидатів на посаду Львівської ОДА.

Кандидат економічних наук Денис Шмигаль закінчив аспірантуру Інституту регіональних досліджень НАН України. Захистив дисертацію. Додатково вчився за кордоном – у Бельгії, Канаді, Грузії, Фінляндії. А у Німеччині – в Рейнсько-Вестфальському технічному Університеті, за програмою підготовки менеджерів Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини.


Поділитися публікацією: