Поділитися публікацією:

Міністерство внутрішніх справ та Державна міграційна служба презентували нову послугу – Кваліфікований електронний підпис на ID – карту.

Про це інформує Фіртка з посиланням на пресслужбу МВС.

Нова послуга абсолютно безкоштовна та дає ряд переваг в електронному сервісі, як державних органів, так і бізнесу.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сказав, що ID – карта видається на основі Єдиного державного реєстру та має надійний захист, містить біометричні дані та дані обміну між всіма реєстрами.

«Сьогодні ми презентуємо ID – карту, як носій електронного підпису. Це можливе зчитування даних всіма операційними системами, перевірка достовірності даних, інструмент автоматизованої ідентифікації та використання у якості надійного захисту за рахунок електронного підпису. Це означає, що ви можете користуватися електронними сервісами. Як державного органу, так і бізнесу. В тому числі реєструвати бізнес. З сьогоднішнього дня електронний підпис на ID – карту можна отримати безкоштовно», – зазначив Арсен Аваков.

«Президент України долучився до 4,4 мільйона власників сучасних ID – карток. Він став першим, хто скористався новим сервісом МВС – отримав кваліфікований електронний підпис на чіп ID. Тепер кожен власник ID може отримати КЕП», – додав міністр.

Послуга доступна для громадян України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становитиме 2 роки. Наразі послугу можна отримати двома способами: – одразу після отримання нової ID-картки – у територіальному підрозділі ДМС за місцем реєстрації особи; – записати на раніше видану ID-картку – у будь-якому територіальному підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації. Важливо: для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки під час її отримання. Зазначимо, що оформлення КЕП та внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюється за бажанням. Однак, в разі небажання власника ID-картки отримати таку послугу, він не зможе скористатися усіма перевагами електронного цифрового підпису.

Вже за два тижні МВС також презентує фото-, відеофіксацію порушень на дорогах та електронний образ паспорту.


Поділитися публікацією:
Теги: