Поділитися публікацією:

Медична комісія обласної ради рекомендуватиме депутатам звернутися до керівництва держави та всіх обласних рад, щоб відтермінувати медичну реформу до 1 січня 2021 року.

Станом на перше квітня не вистачатиме 36 мільйонів гривень для фінансування обласних закладів охорони здоров’я, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Про це сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики повідомила директорка обласного департаменту фінансів Ірина Мацькевич.

В.о. директора обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Кобельська каже:

“У нас є 18 недофінансованих закладів. Таких закладів може бути більше як 50 %. Це наших сім фтизіатричних закладів (обласний і шість районних), чотири стоматологічних поліклініки, обласний шкірвенерологічний диспансер і ще дві три районні лікарні”.

Учасники засідання обговорили проблеми та ризики проведення медичної реформи у закладах охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів. За словами Ірини Кобельської, 75% обласних закладів охорони здоров’я готові до контрактування з Національною службою здоров’я, проте навіть вони ще не розпочали подавати заяви.

Заслухавши усі точки зору, комісія вирішила підготувати звернення до керівництва держави та всіх обласних рад стосовно відтермінування медичної реформи до 1 січня 2021 року.

“Зараз нереальні вимоги: якщо у тебе в лікарні нема трьох анестезіологів, ти не можеш претендувати на надання хірургічної допомоги. Останні двадцять років, маючи одну посаду анестезіолога, ми могли надавати медпослуги, а сьогодні – ні. Ми знайдемо тих анестезіологів, але за один-два дні це не можна зробити. Тому, якби такий перехідний етап був, це було б нормально”, – коментує ситуацію голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Манолій Піцуряк.


Поділитися публікацією:
Теги: