Поділитися публікацією:

Сьогодні у Києві відкрилась виставка номінантів Премії PinchukArtCentre 2020.

PinchukArtCentre представив виставку 20-ти номінантів 6-го конкурсу на здобуття загальнонаціональної премії, що присуджується українським художникам у віці до 35 років.  Їх обрала відбіркова комісія з-понад 1100 заявок, отриманих від молодих українських художників з усіх регіонів України та інших країн світу, інформує Фіртка.

Двадцятка молодих митців сучасного мистецтва представляє цьогоріч картини, скульптури та відео-інсталяції на соціальні теми.

У шорт-лист номінантів на Премію увійшли й прикарпатці Ярема Малащук (26, Коломия/Київ) та Роман Хімей (27, Коломия/Київ).

Роман Хімей та Ярема Малащук працюють як дует. Обидва родом із Коломиї, а зараз живуть і працюють в Києві. Вони навчалися в КНУ ім. І. К. Карпенка-Карого. Працюють переважно з відео як художники, режисери та оператори-постановники. У 2018 вони вже отримували Другу Спеціальну премію «PinchukArtCentre Prize 2018».

Переможці цьогорічної Премії будуть оголошені на церемонії нагородження в Києві в березні.

Володар головної премії отримає 250 000 гривень, два лауреата спеціальної премії – по 60 000 гривень кожен. Крім того, переможці зможуть пройти стажування в майстернях провідних художників світу. Лауреатів головної та спеціальної премії оберуть та оголосять члени міжнародного журі. А володаря призу громадськості в розмірі 25 000 гривень визначать голосуванням відвідувачів виставки.

Переможець Головної Премії буде автоматично включений до шорт-листа Future Generation Art Prize 2021 – міжнародної премії для молодих художників, заснованої Фондом Віктора Пінчука у 2009 році. Також його роботу представлять в рамках персональної виставки у PinchukArtCentre та «The Future Generation Art Prize @ Venice 2021» на Міжнародній виставці мистецтв la Biennale di Venezia.

Виставка триватиме з 9 лютого до 30 травня 2020 року.

Графік роботи: з вівторка по неділю включно з 12:00 до 21:00. Вхід вільний.


Поділитися публікацією:
Теги: