Поділитися публікацією:

Вирубування дерев і забруднення річок. Попри всі заборони, в Карпатах варварськи знищують ліси.


Шум техніки чути здалеку, в лісі кипить робота. Вантажать ваговози. І все це – на березі річки. Трелювання лісової продукції річками забороняє закон. Та це не зупиняє лісорубів.

Село Бистриця. Саме тут бере свій початок річка Бистриця Надвірнянська. А от і свіжий слід від коліс ваговоза. Схоже, машина перетинала річку сьогодні не один раз.

“Ця ділянка річки є особливо цінною для харіоса європейського, для форелі, струга струмкового – він тут нереститься. Нерест відбувається від осені – до зими. Тобто, зараз, тут, у воді є ікра і переїзд важкої техніки поверх нерестилища – веде до загибелі риби”, – наголосив Андрій Мельничук, головний державний інспектор Івано-Франківського рибоохоронного патруля.

Тут же, на березі – склад деревини. Разом з інспекторами рибного патруля йдемо далі – і просто в річці знаходимо залишений автомобіль. А весь цей час з-за дерев за нами хтось пильно стежить. Та поспілкуватися з чоловіками не вдалося.

“Підійшовши до них, вони зникли в невідомому напрямку. Ми на жаль їх не наздогнали, тому не можемо складати протокол”, – говорить Тарас Кузьмин, головний державний інспектор Івано-Франківського рибоохоронного патруля.

Чоловіки втекли, а ось техніку забрати не встигли. Біля будиночка лісника знаходимо гусеничний трактор для трелювання лісу й повні каністри з паливом. Транспорт – зношений, мастило весь час протікає на землю.

“Від переїзду техніки в річку потрапляють паливно-мастильні матеріали. А від пиломатеріалів – потрапляє фенол, який згубно впливає на всю іхтіофауну – вона просто зникає. Форель дуже чутлива. Якщо продовжувати їхати впоперек цієї річки, її просто тут не буде”, – зазначив Андрій Мельничук, головний державний інспектор Івано-Франківського рибоохоронного патруля.

Ця територія належить Надвірнянському лісгоспу.

При розробці лісосіки – підприємство мало підготувати технологічну карту вивезення та трелювання лісу, – кажуть в екоінспекції. І в жодному разі шляхи не повинні пролягати через річку.

“Законодавством передбачається, що при розробці лісосіки, тобто при вирубуванні й вивезенні деревини, зобов’язують підприємство, яке цим займається, будувати переїзні мости. Якщо ці мости не збудовані, а переїзд проводиться через річку, це є порушенням як рибальства, так і водного законодавства”, – наголосив Ігор Яківчук, заступник керівника управління екологічної інспекції в Івано-Франківській області.

Чому підприємець, який веде вирубку на території лісництва, не побудував міст перед початком робіт? І чому заплющують очі на порушення? Поставити ці питання керівництву лісгоспу нам не вдалося. Директора на робочому місці не було. Не змогли з ним поговорити й телефоном.

“Ваш директор зараз на місці, Руслан Васильович? – Ні, його немає на роботі. – Я телефоную йому на особистий – він трубку не бере. – Він в гори поїхав, його немає зараз”.

Тим часом інспектори рибпатруля зробили фото знайденої техніки. І звернулися із заявою до поліції та обласного управління Державного агентства лісових ресурсів – вимагають встановити власників майна і притягнути їх до відповідальності.

ВІДЕО: Подробиці

Поділитися публікацією: