Поділитися публікацією:

Сьогодні, 20 березня, в Івано-Франківській облдержадміністрації відбувся брифінг, на якому повідомили про ситуацію, пов’язану із поширенням коронавірусної інфекції, а також про дотримання карантину на Прикарпатті.

Т.в.о. голови Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів розповів, що для прикарпатців, які повернулися з Польщі до Львова поїздом Інтерсіті, організували два автобуси, якими вони приїдуть додому, інформують “Вікна”.

“Тих, у кого будуть ознаки захворювання, госпіталізують в Львівську обласну інфекційну лікарню. На Прикарпаття привезуть лише здорових людей”, — наголосив Віталій Федорів.

Також він повідомив, що в.о. директора Івано-Франківського обласного лабораторного центру МОЗУ Руслана Савчука призначено головним санітарним лікарем Івано-Франківської області.

В свою чергу Руслан Савчук розповів, що в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні перебуває чоловік померлої від коронавірусу. Він знаходиться в ізольованому боксі. У нього, а також у його сина, який знаходиться у самоізоляції, відібрано мазок, матеріали відправлено в лабораторію Центру громадського здоров’я в м. Київ. Результати очікують отримати сьогодні вночі. Руслан Савчук наголосив, що медичні працівники, які контактували із загиблою, а також їх сім’ї знаходяться на самоізоляції, а в приміщенні лікарні, куди зверталася хвора, проводиться дезінфекція. Поховання жінки відбудеться відповідно до всіх протоколів та вимог з дотриманням заходів безпеки.

За словами Руслана Савчука, тест-системи та швидкі тести для виявлення коронавірусу Івано-Франківська область має отримати уже впродовж цих вихідних.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Чемний повідомив, що в обласній клінічній інфекційній лікарні перебувають 16 пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу, результати тестів на коронавірус 10-ти з них виявилися негативними. Також він зазначив, що в закладах охорони здоров’я Івано-Франківщини є 110 апаратів штучної вентиляції легень, ще 37 апаратів очікують отримати від МОЗ. В центральних районних лікарнях є 92 апарати ШВЛ. Крім того, на базі Коломийської інфекційної лікарні буде розгорнута палата інтенсивної терапії для хворих з підозрою на коронавірус, туди доставлять апарат штучної вентиляції легень. 

За словами Володимира Чемного, центральна міська клінічна лікарня забезпечена засобами індивідуального захисту: більш, ніж 3 тис. масок, 200 респіраторів, 5 багаторазових та одноразових протичумних костюмів.

Начальник поліції Івано-Франківщини Володимир Голубош повідомив, що впродовж минулої доби було здійснено 460 перевірок підприємств, установ та організацій, за результатами яких було складено 4 адмінпротоколи. На лінію “102” надійшло 88 повідомлень щодо встановлених порушень, з них 50 повідомлень — по місту Івано-Франківськ. 


Поділитися публікацією: