Поділитися публікацією:

Послаблення карантинних обмежень і поступове повернення до звичного ритму життя не скасовує нових реалій, зумовлених поширенням COVID-19 на теренах України.

Такі умови накладають відбиток, зокрема, на діяльність органів місцевого самоврядування (ОМС), а особливо структур, що працюють із громадянами. Саме тому проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) зосередив зусилля на допомозі чотирьом містам-партнерам на Івано-Франківщині у процесі подальшого безпечного надання адміністративних послуг жителям.

Для визначення нових потреб міст-партнерів і впливу на їхній розвиток пандемії, спричиненої COVID-19, команда Проекту ПРОМІС провела опитування. Результати засвідчили, що першочерговим завданням для безпечного й безперервного надання адмінпослуг є забезпечення засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) працівників центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та інших співробітників ОМС, які безпосередньо контактують із відвідувачами.

«На жаль, Івано-Франківщина має найвищий показник захворюваності серед областей – партнерів Проекту ПРОМІС. Безпека працівників ОМС, а особливо тих, чия робота пов’язана з постійним контактом із громадянами, є одним із пріоритетів у процесі надання адмінпослуг. Для цього Проект ПРОМІС проаналізував потреби міст-партнерів в Івано-Франківській області та забезпечив працівників ОМС і ЦНАПів необхідними засобами індивідуального захисту», — наголосив Олександр Кучеренко, директор Проекту ПРОМІС.

Спираючись на отримані дані, Проект ПРОМІС закупив для міст-партнерів на Івано-Франківщині, а саме: Івано-Франківська, Коломиї, Долини та Яремче, одноразові медичні маски, гумові рукавички, антисептичні та дезінфекційні засоби на суму 349 228 грн.

«Допомагаючи містам-партнерам на Франківщині, ми аналізували їхні актуальні запити. Кількість ЗІЗ для кожного міста визначали на основі кількості жителів і працівників, що контактують із відвідувачами. Такий підхід дав нам змогу забезпечити місцеві ЦНАПи та відповідні підрозділи ОМС, що ведуть прийом громадян, таким обсягом ЗІЗ, який повністю покриє потреби в них», — підкреслив Ігор Лепьошкін, Головний експерт/керівник із програмної діяльності Проекту ПРОМІС.

У ці складні для всієї країни часи Проект ПРОМІС продовжує аналізувати виклики та визначати нові пріоритети підтримки міст-партнерів, виходячи з потреб кожної громади.


Довідка:

Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, упровадження ефективного демократичного управління та пришвидшення економічного розвитку через підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого й середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному й національному рівнях. Проект ПРОМІС упроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Більше про Проект — на офіційному сайті: www.pleddg.org.ua.


Поділитися публікацією:
Теги: