Поділитися публікацією:

Сьогодні, 25 червня, президент Зеленський приїхав на Прикарпаття, зокремо у найбільш постраждалі від негоди райони.

Як повідомляла Фіртка, він навідався у Ланчинську ОТГ гелікоптером та одразу на позашляховиках вирушив на оглядини села. Там поспілкувався з місцевими мешканцями.

Голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович заявив:

“У нас є 6 пріорітитетів: очисні роботи, відновлення дамби, відшкодування збитків населенню, відновлення доріг, затвердження кошторису. У нас одну хату вода знесла повністю, чотири дуже пошкоджені, вони не підлягають ремонту. Для цих людей ми будемо пропонувати переселення. Негода завдала нам збитків на 16 мільйонів. Просимо вас (Зеленського – ред) допомогти, бо у гірській місцині завжди є ризики. Якщо не зробити дамбу, то все може повторитись”.

Попович наголосив, що смертельних випадків немає, але складно описати увесь жах, що пережили місцеві мешканці. Він наголосив, що роботи, які тут проводяться, є дуже важливими й назвав їх “питанням життя і смерті”. 

“Ми організували техніку і підсилили роботу. Багато людей самостійно приводять у порядок місцину. Треба 10 днів, щоб все більш-менш очистити”, – сказав він.

Президент сказав, що схожих наслідків стихії у своєму житті ще не бачив.

На місці події також присутній голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін:

“Івано-Франківська область зосереджена на тому, щоб завчасно оповістити населення і евакуювати людей. Для нас найважливіша – безпека людей. На місці працює техніка з різних областей. Ми робимо усе можливе, щоб умови внормувались”.

Більше деталей згодом.  


Поділитися публікацією:
Теги: