Поділитися публікацією:

Головні санітарні лікарі 13 областей України будуть звертатися до комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо посилення карантинних заходів на цих територіях. Це пов’язано з перевищенням низки критеріїв щодо розповсюдження коронавірусу.

Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 27 червня.

«В умовах адаптивного карантину ми побачили різке зростання в деяких областях — збільшення кількості нових випадків, погіршення динаміки, різке заповнення ліжок у лікарнях, які виділені під COVID-19. Тобто ті критерії, які у нас визначені в постанові, перебільшені по 13 областях нашої країни — це і західні області, і місто Київ», — розповів Степанов.

Тому в цих регіонах буде відповідне подання від головних санітарних лікарів областей до регіональних комісій, які будуть ухвалювати рішення щодо посилення карантинних заходів. 

Міністр пояснив, що посилення карантину може стосуватися роботи міського транспорту, спортивних закладів, а також дошкільних і «решти закладів, які є в країні».

Як ми повідомляли раніше, карантин тепер посилюватимуть у регіонах, де:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я складає понад 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків COVID-19 понад 10%.

Мер столиці Віталій Кличко 26 червня вже пригрозив посиленням карантину через збільшення кількості нових випадків COVID-19.

Сам Шмигаль раніше закликав українців дотримуватися карантинних заходів, аби владі не доводилося знову «закривати країну на жорсткий карантин».


Поділитися публікацією: