Поділитися публікацією:

Повені 1969 та 2008 років були чи не самими катастрофічними в історії регіону.

У червні 1969 року на Прикарпатті сталася катастрофічна повінь: рівень Дністра піднявся на 7 м. Річки затопили міста. Дуже постраждав Івано-Франківськ.

“Річки затопили міста. Дуже постраждав Івано-Франківськ. Під час паводку на Бистриці Солотвинській рівень води сягав 7 метрів. Швидкість течії була 20 м/с”, – ідеться у відеороботі про повінь на Івано-Франківщині – “Циклон” (Самодіяльна народна кіностудія “Верховина”). Відео було оцифроване кіностудією Мирослава Бойчука, йдеться на сторінці Ретро Франківськ у соцмережі.

Після цієї повені вирішили звести дамбу, щоб захистити житлові мікрорайони.

А ось наступна велика повінь сталася на Прикарпатті у липні 2008 року. Через інтенсивні грозові дощі і, як результат, різке підняття рівня води в річках постраждали території Карпатських гір, Прикарпаття і Закарпаття. Також дуже постраждали населенні пункти в долинах великих річок, що мають витоки в Карпатах, як-от Дністер і Прут. Загинуло 30 осіб, з них шестеро діти.

Пік повені припав на 23–27 липня, вона вважається найбільшою в історії Західної України за останні 60 років. Загальні збитки від повені оцінювалися на суму 3–4 млрд гривень.

31 липня Верховною Радою України було оголошено зонами надзвичайної екологічної ситуації терміном на 90 днів території шести областей України: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Закарпатської і Вінницької, також постраждали південні райони Хмельницької області. 

Для ліквідації наслідків повені в п’яти західних областях Верховна Рада внесла поправки до державного бюджету, якими передбачалося виділення 5 млрд гривень на допомогу і відбудову зруйнованого стихією.Причини повеней можуть бути різними. Ось, що каже директор інституту гірського лісівництва НААН України Василь Парпан Також раніше Фіртка інформувала, що прокуратура шукає тих, хто незаконно рубав ліс на Прикарпатті, бо саме вирубка лісу могла спричинити повінь.


Поділитися публікацією: