Поділитися публікацією:

В Євросоюзі схвалили масштабну реформу, спрямовану на зміну умов роботи далекобійників і компаній, що займаються автоперевезеннями.

За допомогою нововведень у Брюсселі хочуть поліпшити умови роботи водіїв і усунути чинники, що негативно впливають на ринок вантажоперевезень, пише Фіртка з посиланням на thepage.ua.

Як це стосується українців

Умови роботи на території ЄС водіїв з України регулюються Європейською угодою щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які займаються міжнародними автоперевезеннями (ЕСТР). Ця угода буде і далі залишатися в силі, але нововведення змінять умови роботи та іноземних далекобійників.

У нових правилах сказано, що транспортні компанії, зареєстровані за межами Євросоюзу, не можуть отримувати більш вигідні умови, ніж фірми з ЄС. Тому українські далекобійники при певних умовах повинні будуть більше заробляти на території ЄС. Для цього Євросоюз незабаром почне переговори з третіми країнами про закріплення правил, що відповідають прийнятим Брюсселем нововведень.

Така ж ситуація і з більш жорсткими правилами для фірм-перевізників. Відзначається, що транспортні компанії третіх країн повинні будуть працювати за правилами, відповідним нормам ЄС. Для цього Брюссель повинен почати переговори з державами-учасниками ЕСТР і вирішити це питання.

Що змінюється в правилах ЄС

За старими правилами кожному далекобійникові повинні виділяти не менше 45 годин відпочинку після максимум шести днів роботи. Дозволений і скорочений варіант – не менше 24 години, але при цьому під час наступного щотижневого відпочинку водію повинні компенсувати ті години, які він не добрав. Нововведення зроблять цю схему більш гнучкою — при міжнародних перевезеннях можливими будуть два скорочених щотижневих відпочинка поспіль.

Скорочений відпочинок можна буде проводити в кабіні вантажівки. А ось відпочинок тривалістю більше 45 годин компаніям-перевізникам доведеться організовувати поза автомобіля, і оплачувати приміщення буде роботодавець.

Щоб водії могли безпечно і комфортно відпочивати під час поїздок в ЄС хочуть обладнати мережу сертифікованих парковок. Пройти сертифікацію зможуть лише захищені від проникнення сторонніх парковки, на яких можна буде купити їжу і напої, де буде гарне освітлення і санвузли з урахуванням статі водіїв.Для роботи в іншій країні далекобійників доведеться реєструвати як відряджених працівників. Таким чином, водіям, що здійснюють перевезення у більш багатих країнах, треба буде платити більш високу зарплату.

Нові правила повинні припинити практику, коли компанії з бідніших країн займаються перевезеннями в державах з більш високим рівнем життя. Так, фірмам тепер доведеться тримати повноцінний офіс з персоналом і парком автомобілів в країні, де вони надають послуги, а також платити там податки. Водії також повинні бути приписані до центру операцій в країні надання послуг. Ці норми запрацюють через півтора року

Для контролю виконання нових правил зроблять обов’язковими «розумні» тахографи, які будуть, зокрема, реєструвати перетин вантажівками кордонів між країнами ЄС.


Поділитися публікацією:
Теги: