Поділитися публікацією:

За перше півріччя 2020 року промисловий вилов риби у внутрішніх водоймах України скоротився на 40,8% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства рибного господарства.

Зокрема, у січні-червні українські рибалки виловили у цих водоймах 3138 тонн риби та інших водних біоресурсів. За аналогічний період 2019 року цей показник становив 5306 тонн.

«Із початку року загальний промисловий вилов риби та інших водних біоресурсів становить 6536 тонн. Зокрема, вилов у Чорному морі за звітний період досяг 2513 тонн, в Азовському – 885 тонн, у річці Дунай – 252 тонни, в Дністрі з лиманом та Кучурганському водосховищі – 718 тонн, Кременчуцькому водосховищі – 513 тонн», – йдеться в повідомленні.

Найбільше в січні-червні українські рибалки виловили рапанів (1524 тонни), карасів (1482 тонни), тюльки (698 тонн), шпротів (414 тонн), лящів (297 тонн), оселедців (248 тонн).

У відомстві зазначили, що 12 червня набрав чинності наказ Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища №340, який передбачає зменшення кількості дозволених промислових плавзасобів, заборона дрібних мереж, зменшення кількості дозволених знарядь для промислового лову, збільшення зон, в яких промислове рибальство буде заборонено протягом року і в яких риба зможе нереститися й відтворювати поголів’я без промислового навантаження.

«Зменшення кількості знарядь лову для промислових рибалок буде означати також зниження навантаження на рибогосподарські об’єкти та стимулюватиме відновлення біорізноманіття», – йдеться у повідомленні.


Поділитися публікацією:
Теги: