Поділитися публікацією:

Глава МЗС Німеччини Гайко Маас виступив проти повернення Росії до групи «Великої сімки», поки Москва не припинить агресію на Донбасі та не піде з окупованого Криму.

«Анексія Криму та інтервенція на сході України» спричинили причинами виключення РФ із G8. І до уладнання цих питань, Росія «не має шансів» на повернення, вважає німецький міністр, передає Інтерфакс.

«Ми також знаємо, що Росія потрібна нам для вирішення таких проблем, як конфлікти в Сирії, Лівії та Україні. Це буде робота не проти Росії, а тільки разом з Росією. Але Росія також повинна зробити свій внесок, все дуже повільно відбувається в Україні», – заявив Маас.

Також німецький дипломат розкритикував ініціативу президента США щодо розширення  G7. «G7 і G20 – це два розумно скоординованих формати. Нам не потрібні G11 або G12», – пояснив політик.

Нагадаємо, Дональд Трамп вирішив перенести саміт «Великої сімки» на вересень та заявив про наміри запросити РФ,  Австралію, Індію  та Південну Корею. Уряд Великої Британії не підтримає повернення Росії до «Великої сімки», бо досі не зникла причина її виключення – анексія Криму.

Трамп зазначив, що запрошення РФ на саміт – питання «здорового глузду», оскільки половина зустрічей стосується російської теми. До того ж, лідер США хотів би обговорити з Володимиром Путіним нову ядерну угоду. У Сенат США була внесена резолюція проти участі Росії в майбутньому саміті G7. Документ був складений групою представників Демократичної партії.

Президент Володимир Зеленський звернувся до міжнародної спільноти із закликом не допустити повернення РФ до «Великої сімки» поки не відновиться територіальна цілісність України.


Поділитися публікацією:
Теги: