Поділитися публікацією:

Для програмістів хочуть ввести іншу групу оподаткування, за якою вони платитимуть вищі податки ніж інші приватні підприємці. Мова йде про 5% від доходу, додатковий військовий збір — 1,5% і подвоєний єдиний соціальний внесок. За підрахунками самих програмістів за найближчі пять років податок для них зросте на 10%.

Більшість проти такого оподаткування. Економіст Олександр Охріменко пояснив, чому це корисно самим спеціалістам і державі.

“Урядовці пропонують ввести податок для програмістів. Більшість ФОПів зареєстровані в другій і третій групах оподаткування і платять мінімально. Такий податок нормальний, до того ж збільшувати його пропонують поступово, а в разі відмови залишатись на старій системі оподаткування. Програмісти сплачують податок скрізь, бо це високодохідна галузь. В Європі платять 40-47% від прибутку державі”, – каже Охріменко.

Економіст пояснює, що уряд у першу чергу намагається легалізувати роботу програмістів. З тими, хто працює легально, легше заключати договори і вони більш захищені перед роботодавцем.

“На розмір зарплат цей податок не вплине, та й на те, що всі масово переїдуть в Європу також ні. В світі йде тенденція до легалізації ІТ бізнесу, тому програмісти будуть змушені платити податки, щоб отримати легальні замовлення. Це добре і для влади, бо отримає додаткові кошти в бюджет і для самих спеціалістів”, – каже Охріменко.


Поділитися публікацією:
Теги: