Поділитися публікацією:

Панорама Дністра, могутні скелі, костели і навіть замки – все це можна побачити на Покутті.

Версії пропонують ТОП-10 місць, які варто відвідати на Покутті.

1. Костел Непорочного зачаття Діви Марії, м. Городенка. Пам’ятка архітектури національного значення 1769 року, зведений в стилі пізнього бароко. Храм являє собою тринавну цегляну базиліку. Споруджено на замовлення Миколи Василя Потоцького за проектом архітектора Бернарда Меретина у співпраці з скульптором Пінзелем.

Городенка.Костел Непорочного Зачаття Діви Марії.JPG

2. Костел Святого Михайла, с. Михайльче. Перша римокатолицька парафія на Городенківщині — 1439 рік. В 1775 році освячено відновлений костел.

Бароковий Михайлівський костел (XVIII ст.) нікому в Михальчу не потрібен.

3. Чернелицький замок збудовано в 1659 році. Являє собою квадратну споруду на площі 2.5 га з бастіонами по кутах та збереженою в’їздною брамою.

ChernelytsiaZamokBrama.jpg

4. Домініканський костел Святого Антонія, селище Чернелиця. Збудовано в 1661 році в ренесансному стилі.

5. Стежка Равлика і Каскади водоспадів, с. Копачинці. Еко-маршрут прокладено від ферми «Покутський равлик» через село до Дністра. Вздовж стежки каскади водоспадів вистою від 2 до 7 метрів, десятиметрові травертини та залишки фундаментів водяних млинів.

6. Кунисівський млин — найвища точка в Городенківському районі.

7. Панорама Дністра, с. Кунисівці. Село Уніж менше за Заліщики, але краєвиди не менш красиві.

8. Алебастрові скелі висотою 20 метрів в селі Олієво-Королівка. В сімдесятих роках мунулого століття тут видобували гіпс. Є кілька важкодоступних печер. В одній із них нквдисти отруїли газом повстанців.

9. Раковецький замок — пам’ятка архітектури національного значення, фортифікаційна споруда XVII століття. Розташований у селі #Раковець Городенківського району Івано-Франківської області. Будівництво завершено в 1660 році.

Руїни замку в с. Раковець.jpg

10. Садиба Шухевичів, с. Тишківці. Відкрито в 2019 році. Відтворено побут часів проживання Шухевичів в будинку: кухня, спальня, вітальня з роялем, кабінет. Збереглися меблі та одяг.


Поділитися публікацією:
Теги: