Поділитися публікацією:

За несвоєчасну сплату та подачу звітності з ЄСВ під час карантину до підприємців будуть застосовувати адмінштрафи.

Це виходить із нового роз’яснення ДПС, пише видання «Дебет-кредит». Якщо раніше роботодавці звільнялися від адмінвідповідальності за порушення законодавства з ЄСВ, вчинені у період з 1 березня по останній календарний день місяця дії карантину, то зараз на порталі ДПС «ЗІР» у підкатегорії 201.09 міститься вже протилежне роз’яснення. Згідно з ним, до платників ЄСВ на період дії карантину не застосовуються штрафні санкції та не нараховується пеня за неповну сплату або несвоєчасну сплату сум ЄСВ і несвоєчасне подання звітності. Проте відсутня норма щодо звільнення від адміністративної відповідальності за зазначені порушення, тобто за порушення слід чекати на адміністративні штрафи.

Раніше Верховна Рада в цілому прийняла закон №2166 про внесення змін до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації по колу платників ЄСВ. За документ проголосували 321 народний депутат.

Як повідомлялось, в Україні з’явиться програма соціального захисту, згідно з якою ФОПи 1 або 2 груп зможуть отримати допомогу на дитину віком до десяти років. Програма діятиме на час карантину та один місяць після нього.  На додаткову допомогу дітям ФОПівців зі Стабілізаційного фонду боротьби з COVID-19 виділять 1,6 млрд грн.

Раніше парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав до другого читання законопроект №3329-д про надання ФОП ЄСВ-пільг.


Поділитися публікацією:
Теги: