Поділитися публікацією:

Сума державного і гарантованого боргу України зросла як в гривні, так і в доларах.

Станом на початок липня сума боргу склала 2269,17 мільярда гривень і 85,01 мільярда доларів. По відношенню до ВВП борг склав близько 57 відсотків ВВП.

За минулий місяць в гривневому значенні борг виріс на 59,71 мільярда гривень (2,7 відсотка) – до 2 269,17 мільярда. У доларовому – до 85,01 мільярда доларів, тобто зростання склало 2,89 мільярда (3,5 відсотка).

Варто зазначити, що сума боргу зросла через те, що в червні українська держава отримала перший транш МВФ. Крім того, минулого місяця країна отримала 500 мільйонів євро від Євросоюзу.

Також відомо, що на внутрішньому ринку погашення перевищували позики.

Боргове навантаження для українців склало приблизно 57 відсотків від валового продукту, виробленого економікою за рік. Сума заборгованості для кожного українця на кінець місяця склала 54 305 гривень.

Як повідомлялося раніше, Україна збільшила рівень власного державного боргу до 2 269,17 мільярда гривень. Така негативна динаміка спостерігається за рахунок зростання зовнішніх запозичень, якими відзначилася Україна за підсумками 30 червня поточного року.

Також ми повідомляли, що загальна заборгованість за кредитами, залученими під державні гарантії, становить 2 мільярди доларів. Частина цих боргів сформувалася ще з 90-х років.


Поділитися публікацією:
Теги: