Поділитися публікацією:

Днями інспектори державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області зафіксували масову загибель риби на річці Дуструв у місті Тлумач.

На протяжності 1500 м на трьох ділянках вилучено відбір риби у снулому стані, а саме: верховодка – 500 екз., гірчак – 175 екз., плітка 63 екз., пічкур звичайний – 33 екз., бичок-піщаник – 14 екз. (всього 785 екз. загальною вагою 7,6 кг), повідомляють рибпатрульні на сторінці у фейсбуці.

Мертву рибу передали для дослідження у ветлабораторію Держпродспоживслужби.

Працівниками Нацполіції намагаються встановити, хто забруднює річку.

Також на місці події працювала Держеконіспекція Карпатського округу.

«За літо 2020 року це вже другий випадок масового отруєння риби на Прикарпатті. Так, 10 червня на річці Пітчоса у Калуському районі під час масової загибелі риби працівниками Управління виявлено 160 екземплярів 9-и видів риби. Як і зараз, в межах своєї компетенції, на місці працювали фахівці Державної екологічної інспекції Карпатського округу. Щоб майже через два місяці після події нарешті дізнатися про результати проведених фахівцями-«екологами» аналізів, Управлінням Держагентства у Івано-Франківській області до Держекоінспекції Карпатського округу відправлено інформаційний запит, щоб ознайомити з ними громадськість. Масове отруєння риби нівелює проведену рибоохоронну роботу (зарибнення, контроль та нагляд) протягом тривалого часу», – коментує ситуацію начальник Івано-Франківського рибпатруля Любомир Стрембіцький.

За результатами обстеження річки Дуструв встановлено, що природному середовищу завдано збитків на суму понад 36 тисяч гривень.


Поділитися публікацією:
Теги: