Поділитися публікацією:

Слідом за підвищенням мінімальної зарплати в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства заговорили про збільшення пенсій.

Так, в Україні в 2021 році мінімальну пенсію для тих, хто досяг віку 65 років і виконав норматив по стажу збільшать до 2500 грн, у 2022 році пенсія складе вже 2680 грн, а в 2023 році – 2870 грн.

Відомо, що за законом, пенсія для тих, хто виконав умови по стажу і досяг 65 років, має становити не менше 40% від мінімальної зарплати. В цьому році це 1889 грн, однак разом з ростом зарплат буде збільшуватися і цей показник.

Відзначимо, за оцінками Міністерства, в наступному році українці в середньому заробляти на 12,1% більше. Тут важливо відзначити, що це далеко не означає, що ми станемо багатшими: частина підвищеної зарплати з’їсть інфляція.

Нагадаємо, що в Україні в 2020 році мінімальну зарплату (МЗП) підвищать з 4723 до 5000 грн. Гроші на підвищення мінімальної зарплати вже є в бюджеті країни. У той же час ресурс для підвищення МЗП в 2021 році до 6-6,5 тис. Грн все ще шукають.

Раніше повідомлялося, що в Міністерстві соціальної політики вважають, що в Україні середня зарплата повинна бути 12 тисяч гривень, а пенсія має становити 40 відсотків від вказаної суми. При цьому на даний момент рівень окладів прийшов більш-менш до нормального показника.

У відомстві уточнили, що маючи хороший дохід, людина може дозволити собі багато чого, сюди входять і продукти харчування, і відпочинок і побутові товари.


Поділитися публікацією:
Теги: