Поділитися публікацією:

У понеділок, 31 серпня, в Івано-Франківську мешканці протестували проти входження міста до «червоної» епідеміологічної зони.

Як повідомляє місцеве видання «Галка», сотні мешканців зібралися під Івано-Франківською ОДА на протест проти обмежень, передбачених «червоною» зоною. Видання «Курс» відзначає, що серед мітингувальників є підприємці, що працюють в галузі громадського харчування, спортивної сфери, а також представники приватних навчальних закладів, гуртків і мистецьких шкіл.

Протестувальники закликали уряд скасувати рішення внести Івано-Франківськ у «червону» зону. Вони також тримали в руках плакати із гаслами: «Я годую державу, а вона мене зачиняє», «Я маю право на працю, я теж хочу їсти», «Пустіть дітей до школи», «Освіта переможе», пише «Галка».

Вони також вимагали не вводити дистанційне навчання у місті та відкрити школи для відвідування. Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків також заявив, що виступає проти дистанційного навчання.

Депутат місцевої ради Микола Палійчук зазначив, що депутати звернуться до Кабінету міністрів, аби Івано-Франківськ виключили з «червоної» зони. Він також додав, що місцева влада звернеться до поліції, аби вона не штрафувала підприємців, які працюватимуть.

Згодом депутати франківської міськради на позачерговій сесії звернулися до президента Володимира Зеленського та міністра МОЗ.

«Івано-Франківськ було віднесено у «червону зону», що створило напругу серед мешканців. Це рішення порушує конституційні права франківців. Вивчаючи дані щодо поширення коронавірусу та зонування, хочемо зауважити, що показник заповненості ліжкомісць у лікарнях не може бути об’єктивним. Адже лікарні Івано-Франківська приймають людей і з району, і навіть з інших областей. Ми, депутати, просимо у найкоротший термін скасувати рішення ТЕБ і НС про внесення Івано-Франківська у «червону зону», – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, що 27 серпня затвердили оновлений список епідеміологічних зон поширення коронавірусу. До червоної зони віднесли Івано-Франківськ, Калуш та Коломию, а також Городенківський, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області.

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків 30 серпня оприлюднив відеозвернення, у якому виступив проти віднесення міста до «червоної» зони, а саме рішення назвав політично вмотивованим. Він також закликав мешканців міста «не мовчати і проявити свою позицію»


Поділитися публікацією:
Теги: