Поділитися публікацією:

Головний санітарний лікар області Руслан Савчук вважає, що мешканці Прикарпаття не до кінця усвідомлюють загрозу COVID-19.

Про це йшлося під час оперативної наради в голови Івано-Франківської ОДА 31 серпня.

Ірина Кобецька, в.о. директорки Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА розповіла, що нині в лікарнях області є 1781 місць для хворих на COVID-19 у 19 закладах. З них 1181 зайняті (66,3 %). Розгорнуто 135 місць у відділеннях інтенсивної терапії, наразі у них перебуває 79 пацієнтів.

“Треба звернути увагу на посилення карантинних заходів, підвищити готовність закладів другої лінії боротьби з коронавірусною інфекцією. 31 % ліжок підведені до системи кисневого збагачення, працюємо над збільшенням цього відсотку”, – сказала Кобецька.

Головний санітарний лікар області Руслан Савчук зазначив, що за вихідні в області найбільше нових випадків COVID-19 виявили в Коломийському, Калуському районах та в Івано-Франківську.

“Не беруся казати, чому так стається. Але сьогодні на вулицях іде повне нерозуміння ситуації, що твориться. Я би просив наші ЗМІ показати, що відбувається в наших медзакладах, де лежать пацієнти з COVID-19. Я не з чужих слів знаю, що це таке, як хвороба протікає і як люди мучаться. Це не схоже на грип і ГРВІ. Нам треба максимально оберігатися. Також рекомендую зараз усім щепитися від грипу…Дійсно, прогнози не найкращі”, – сказав Руслан Савчук.

Нагадаємо, за добу на Прикарпатті виявили ще 165 хворих на коронавірусну інфекцію. До слова, від початку карантину в області захворіли 897 медичних працівників, 612 з них вже одужали. 13 медиків померли.

Кобецька додала, що днями в область доставлять 38 тисяч респіраторів і 36 тисяч масок, також будуть доставлені мобільні апарати ШВЛ.


Поділитися публікацією:
Теги: