Мешканці багатоповерхівки Франківська отримують квитанції з боргами за тепло, якого не отримують (відео)

Поділитися публікацією:

В Івано-Франківську мешканці багатоповерхівки з індивідуальним опаленням уже три роки отримують квитанції з боргами за централізоване теплопостачання.

Індивідуальне опалення у своїй квартирі Роман встановив три роки тому. Якість централізованого — чоловіка не влаштовувала, інформують “Вікна” з посиланням на ТРК “Україна”.

”Поки то тепло включали — проходить місяць-півтори. І так дальше. Завжди проривалися труби, по дня два-три майстри не приходили”, — розповідає чоловік.

Разом із Романом дозвіл на встановлення автономного опалення у міськраді отримали мешканці цілого стояка. Кажуть, до цього їх спонукала сама теплокомпанія, яка на той час обслуговувала будинок.

”В нас дуже старі мережі, будинок, бачите, знаходиться відокремлено від всього житлового масиву,і вони не можуть ці мережі поновити, і сказали, що ідеальний вихід, щоб ми собі самі зробили автономне опалення”, — каже Любов Скварчинська, донька мешканки будинку.

Та щойно люди придбали нові котли — їхній будинок передали на баланс іншої тепло-компанії. А там узаконювати автономне опалення категорично відмовилися.

”Витяг міськвиконкому органів місцевого самоврядування — це являється основним і первинним документом для проведення дальнійших дій. В принципі, СТЕК цьому не має суперечити”, — додає жінка.

”Видача технічних умов на підставі дозволів міжвідомчої комісії після 2007-го року заборонено. Вони до нас зверталися, ми їм роз’яснювали”, — пояснює Марина Вацовська, начальник юридичного відділу ТоВ “Станіславська теплоенергетична компанія”.

Більше того, мешканці — а це переважно пенсіонери — почали отримувати квитанції з боргами. За тепло, якого справді не отримують.

“12 тисяч гривень вже в нас боргу, це на перше листопада. Це від серпня 12-го року”, — розповідає Світлана Гушпіт, донька мешканця будинку.

”Вони приносять документи, в яких пишуть, що вони, згідно рішення суду, виконавча служба забере в мами квартиру через борги, які в неї нараховуються. Людині 80 років!”, — каже Любов Скварчинська.

У міському департаменті запевняють: вони на боці мешканців. Та зарадити чиновники нічим не можуть.

Виходу з цієї ситуації сторони конфлікту наразі не бачать. Сподіваються на рішення суду. Тепловики ж радять мешканцям або повернутися до центрального теплопостачання, або ж перейти на індивідуальне опалення цілим будинком. Якщо ж люди виберуть другий варіант, необхідні для цього документи обіцяють видати. Щоправда, лише після того, як вони погасять усі борги за тепло.


Поділитися публікацією: