У Франківську відбулось віче на вшанування пам’яті 27-ми вбитих героїв ОУН (фото+відео)

Поділитися публікацією:

Сьогодні, 17 листопада на вулиці Страчених Націоналістів біля пам’ятного знаку відбулось віче на вшанування пам’яті 27-ми вбитих героїв ОУН.

Про це інформує “Бліц-інфо”

Помолитися за загиблих героїв прийшли безліч містян, духовенство, представники міської та обласної влади, члени націоналістичних організацій та родичі загиблих.

Поминальне віче розпочалось з виконання гімну України, після якого священики всіх конфесій на чолі з Преосвященним владикою Йосафатом відслужили панахиду.

Як зауважив владика Йосафат, тільки зараз ми пожинаємо плоди тієї боротьби і любові до батьківщини, за яку віддали своє життя ці 27 молодих націоналістів.

Після молитви школярі згадали, історію цих подій. Перед учасниками віче розіграли частинку оперети “Шаріка” на прем’єрі якої, колись заарештували молодих націоналістів. Через три дні після арешту, 27 патріотів прив’язали до стовпів колючим дротом і розстріляли.

Відео “Бліц-інфо”


Згадавши події минулого, франківці і представники влади поклали квіти та свічки до пам’ятника страченим націоналістам, а також виклали тризуб з палаючих свічок.

Довідково: 14 листопада 1943 р. у станіславському українському театрі під час показу оперети Ярослава Барнича « Шаріка» було заарештовано 140 активістів руху опору. 17 листопада 27 із них розстріляли на місці сучасної вулиці Страчених, після короткого формального суду прямо в приміщенні театру.

dsc_1762-1

dsc_1776-1

dsc_1793

dsc_1799


Поділитися публікацією: