Поділитися публікацією:

З початку року ПАТ «Івано-Франківськгаз» спільно з ДП “Івано-Франківськстандартметрологія» безкоштовно повірили 31,2 тис. побутових лічильників та виявили 105 фактів втручань в роботу приладів обліку.

Повірка лічильників здійснюється у сервісних центрах ПАТ «Івано-Франківськгаз» представниками Держспоживстандарту. Натомість демонтаж та монтаж лічильника проводиться винятково працівниками газового господарства, пише “Бліц-інфо”

Відповідна процедура передбачена Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та спрямована на забезпечення достовірного обліку газу та здійснення коректних нарахувань за його використання. Справність приладів обліку необхідно перевіряти залежно від їх типу: кожні п’ять або вісім років.

«Для споживача періодична повірка проводиться безкоштовно, незалежно від форми власності приладу. Під час перевірки приладу нарахування за спожитий газ здійснюється за середніми показниками обсягів споживання, відповідно до показників аналогічного періоду минулого року», – розповідає головний метролог ПАТ «Івано-Франківськгаз» Олег Кашуба.

Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу, якщо ж прилад обліку визнано непридатним, – споживачу необхідно звернутися в газове господарство для вирішення питання по його зміні.

У разі встановлення факту втручання у роботу, споживач змушений оплатити вартість зняття-встановлення приладу та відшкодувати збитки, завдані державі та газопостачальному підприємству. Розрахунок суми збитків здійснюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних мереж.


Поділитися публікацією:
Теги: