Поділитися публікацією:

Голова літературного угрупування «Стан», громадський активіст з Луганська, який вже два роки мешкає в Івано-Франківську, Ярослав Мінкін розповів galka.if.ua про стереотипи щодо переселенців.

Позитивним стереотипом є думка, що переселенці з Донбасу більш чіткі, тримають слово, з ними можна мати справу як з бізнесменами. Прикладом негативних стереотипів є міркування, що всі люди з Донбасу підтримують Путіна і ніхто не намагався чинити спротив путінській агресії та Януковичу. Хоча і зараз діють партизани, яких час від часу викривають, пише galka.if.ua

Також проблемним є мовне питання, яке завжди, на його думку, було політизованим. Кажуть, що переселенці не розуміють українську мову чи не поважають.

“Він базований на тому, що на Донбасі говорять здебільшого російською. Донбас – це баняк нації. У нього все скинули у Радянському Союзі і майже нема людей, які б сказали, що в них всі родичі українці. Коли люди на Донбасі говорять, що вони українці, то мають на увазі свою позицію громадянську”, – прокоментував він.

Мінкін каже, що старшим людям важко в Івано-Франківську розмовляти українською, бо все своє життя вони спілкувалися російською. Активіст наводить приклад одного з лідерів Майдану у Сєвєродонецьку Аріфа Багирова – він наполовину єврей, наполовину азербайджанець, але при цьому головний патріот у місті.

“Мені б дуже не хотілося, щоб нас оцінювали по мові, а не по діях, які ми робимо”, – сказав переселенець.

Пан Ярослав поділився спостереженнями, що часто люди діляться думками про переселенців, але жодного разу з ними не контактувавши. На його думку, такі упередження негативно впливають на розвиток держави.


Поділитися публікацією:
Теги: