Поділитися публікацією:

Сьогодні, 21 листопада вся Україна відзначає День гідності та свободи. Минуло вже три роки від початку революції гідності.

Кожен для себе визначає чи за цей час в нашій державі відбулися зміни за які стояв Майдан, адже в будь-якій революції найголовнішими є наслідки. Варто зауважити, що за цей час багато українців розчарувалися і зневірилися в результатах революції. Війна на сході, важка соціально-економічна ситуація. Здавалося б гірше вже нікуди і ми переживаємо найтяжчий період в історії

Та історія має звичку повторюватись. Тож кореспондент Бліц-Інфо поцікавився у знавців історії, чи не нагадує їм сьогоднішня ситуація в Україні події минулого та попросив провести історичні паралелі.

Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук зазначає, що в подіях сьогодення та минулого можна знайти багато спільного.

“Як історик можу сказати, що на жаль історія є спіральною. Часто історичні події повторюються. До прикладу, в 1918 році студенти і гімназисти виступили на захист Української Держави і вступили в бій з московсько-більшовицькими військами на станції Крути. Так само студенти і молодь в лютому 2014 кинулася на оборону Незалежності. В цих подіях є багато спільного, адже свого часу Центральна Рада казала про непотрібність армії, мотивуючись тим, бо Україна ні з ким воювати не збирається, а в час наступу більшовиків на захист держави виступили добровольці. Так і в сьогоденні українська армія була знищена, а на захист держави від російської агресії виступили добровольці. Відсутність міцної державної влади в 1917-1920 рр. призвела до того, що забезпечення українського війська лягло на плечі громадськості, так і в 2014 р. українське суспільство охопив волонтерський рух, який замінив неповороткий державний апарат. Тож бачимо, що в українській історії доволі часто події повторюються”, – зазначає Коретчук.

Водночас, директор музею зазначає, що українські політики погано знають історію, бо не роблять з неї висновків.

“А досвід минулого показує, що якщо влада надалі вестиме боротьбу між собою, то є небезпека втратити Незалежність”, – підкреслює Ярослав Коретчук.


Поділитися публікацією:
Теги: