Поділитися публікацією:

Вчені стверджують: читання книжок тісно пов’язане з тривалістю життя! Тож якщо ви книголюб, то проживете, як мінімум, на 2 роки довше за інших.

В дослідженні, яке тривало 12 років, взяли участь 3 635 людей у віці за 50. Їх було поділено на три групи: в першу ввійшли ті, хто взагалі не читав книги, в другу — хто читав до 3.5 годин в тиждень, а в третю — люди, які читали більше аніж 3.5 год в тиждень, пишуть Мізки.сом.

В матеріалі, опублікованому в журналі Social Science & Medicine, вказано, що книги, як правило, читають жінки з вищою освітою та високим доходом.

Тому дослідники керувались також такими факторами, як вік, раса, здоров’я, депресія, зайнятість та сімейний стан.

Отож, за ці роки вони дійшли до висновку, що у людей, які читали приблизно 3.5 години в тиждень, ризик смерті виявився нижчим на 17% в порівнянні з тими учасниками дослідження, які взагалі не читали. А для людей, які читали більше аніж 3.5 години в тиждень ця ймовірність зменшилась на 23%.

Тривалість життя людей, які читають хоча б півгодини на день, збільшується в порівнянні з тими, хто взагалі не читає, – професор епідеміології Єльського університету Бекка Р. Леві

Варто також зазначити, що в середньому книголюби проживали приблизно на 2 роки більше за інших.

“На показники також вплинули освіта, рівень достатку, пізнавальні здатності людини та багато інших факторів”, – додала дослідниця.


Поділитися публікацією:
Теги: