Поділитися публікацією:

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Івано-Франківської області у січні–вересні 2016р. становили 367,9 млн.дол. США, імпорту – 289,8 млн.дол. США.

Про це Фіртці повідомили в головному упарвлінні статистики області.

Проти січня–вересня 2015р. обсяги експорту збільшилися на 34,7%, імпорту – на третину. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 78,1 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,27. За темпом зростання обсягів експорту серед регіонів України область посіла друге місце.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 101 країни світу. Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Італії, Польщі, Чехії, Бангладеш, Індії, Данії, Німеччини.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 226 млн.дол. США або 61,4% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні з відповідним періодом 2015р. на 40,3%.

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали продукти рослинного походження (у т.ч. зернові культури), механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, живі тварини, продукти тваринного походження. Вагомими були і обсяги відвантажень полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, шкур необроблених, шкіри вичищеної, текстильних матеріалів та текстильних виробів. В обсягах імпорту вагомими були надходження з Німеччини, Польщі, Румунії, Чехії, Італії та Китаю.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 218 млн.дол. США або 75,2% від загальнообласного обсягу імпорту та збільшився проти січня–вересня 2015р. в 1,5 раза.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них.

Значними були і обсяги імпорту продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів.


Поділитися публікацією:
Теги: