Поділитися публікацією:

ЄС вимагає скасувати мораторій на експорт лісу-кругляку. Європейський Союз висловлює Україні претензії через закон, яким запроваджено 10-річний мораторій на вивіз за кордон деревини. На думку європейців, він суперечить положенням Угоди про вільну торгівлю. 

Президент Петро Порошенко під час саміту Україна-ЄС в Брюсселі повідомив, що має намір ініціювати скасування мораторію на експорт необробленої деревини.

Чи потрібно українській владі йти на поводу, і чи не призведе це до ще більших вирубок лісів? Чи варто будувати деревопереробні заводи в Україні? І чи зможе влада тоді контролювати вирубки лісів?

Що з цього приводу думають коломияни:

Звичайно, що не варто, це призвиде до масової вирубки лісів, а це, в свою чергу, погіршить і до того погану ситуацію з екологією, мається на увазі. підтоплення сіл, зсуви грунту і т.д. Нам потрібно садити дерева, а не вирубувати, тим паче, продавати наш ліс за кордон майже задарма.

Ігор Костюк

Ігор Костюк

Вимога до України дозволу на експорт лісу в обмін на 600 млн допомоги може скоро закінчитися вимогою на масовий експорт Україною людських органів!

Юрій Романюк

Юрій Романюк

На мою думку скасування мораторію може призвести до активізації вирубки лісу. А ліс, як відомо – це наше багатство. Тому таке скасування не на часі. Звичайно, добре було б будувати деревообробні заводити саме в Україні, щоб наша держава також мала з цього зиск. Сумнівно, що влада зможе контролювати вирубку лісів.

Тамара Базюк

Тамара Базюк

Мораторій на експорт лісу до Європи ніяк не впливає на зменшення вирубування дерев в Україні та на захист навколишнього середовища. Адже це не заборона рубати ліс, Карпати лисіють і далі, ешелони з «деревиною від санітарних вирубувань» і далі перетинають кордон, тож українці в цьому плані не відчувають змін. Ця заборона швидше впливає на розвиток підприємництва, на доступ ширшого кола українських бізнесменів до європейського ринку, до вищих цін на товар, до ліцензій. Мораторій не має нічого спільного із справжніми ринковими відносинами. І, як свідчить досвід країн, в яких діяла така зупинка торгівлі, сам по собі мораторій не вирішує проблему нелегальних вирубок або корупції у цій сфері. Тож його можна відмінити, а натомість краще удосконалити законодавство, спрямувати зусилля правоохоронних органів, щоб зупинити контрабандний потік вивезення деревини за кордон. Щодо будівництва сучасних деревообробних заводів в Україні, то наразі це дороговартісний процес, обладнання необхідно закуповувати за кордоном. Тому потрібні іноземні інвестиції. А який інвестор захоче йти у країну, яка має мораторій на експорт?

Оксана Палій

Оксана Палій

На мою думку, поки у нас не буде можливісті контролювати і цивілізовано робити вирубку(так як це має робитися – без шкоди для лісу) – мораторій не потрібно відміняти. А взагалі потрібно дивитись – кому вигідна відміна мораторію, хто від цього виграє. а хто програє. Мені здається, що український народ програє. Але це лише моя поверхнева думка, бо я не вникав дуже глибоко в це питання.

Андрій Коршовський

Андрій Коршовський

Скасовувати мораторій не потрібно. Заводи потрібно, але зразу з виробництвом готової продукції.

Сергій Федчук

Сергій Федчук

Варта йти на “поводу”, бо як 25 років рубали і крали, то так і далі будуть (а так хоть наші діти Європу побачать). Під час заборони весь нет в фотках ешелонів з кругляком і ніхто не сидить за це. (((сумний жарт((( В Коломиї були крупні підприємства, деревопереробні заводи з шаленим потенціалом, який необхідно негайно відновлювати!!!

Олег Лобурак

Олег Лобурак

Згадуючи декларації "державників" через півроку за ці 600 млн євро всі забудуть, та і результати невідомо які будуть. А вирізані ліси стануть найбільшою ганьбою та прокляттям нашого покоління, яке зараз проживає в Україні (і малих, і старих), і які ще не скопитилися закордон. Можу ще додати, що окремі європейські чиновники бачать Україну сировинним придатком, а українців - тими папуасами, які вимінювали золото на биті скельця. Поки ми не покажемо свій характер і поки нас, націю в центрі Європи, не почнуть поважати - доти буде таке ставлення, як до жеброти, яка згідна на все взамін на гроші. Національні багатства - це все, наразі, що лишилося у нас. І ми не маємо права їх продавати.

Віталій Вандич

Віталій Вандич

Я проти будь-якої вирубки лісів…Ввести мараторій на 20 років на будь-яку вирубку.

Іван Марусяк

Іван Марусяк

Проти зняття мараторію

Володимир Мельничук

Володимир Мельничук

Як на мене, то зняття мораторію не призведе до покращення ситуації. Адже ніякого належного контролю не буде. Нові деревообробні заводи нададуть можливість піднімати економіку країни, експортуючи не деревину, а вже готовий товар. Але, вірогідніше вони будуть у приватній власності певних кланів і знову ж таки - жодного контролю. Нормальна держава не розпродує свої багатства, а розвиває. Поки ми олігархічна країна - нам це не світить.

Ірина Магас

Ірина Магас

Я думаю, треба робити, що каже ЄС Може, буде кращий контроль за лісом

Василь Гриньків

Василь Гриньків

Насправді, мораторій на експорт лісу діяв лише на папері, а вся торгівля фактично перейшла в тінь. Він не вирішив екологічної проблеми, пов'язаної з вирубкою лісу. Сьогодні можна купити будь-який масив лісу, просто лісники визнають таку вирубку санітарною, а деревину продають за прямими контрактами. Якщо ми хочемо захистити ліс, то мораторій потрібно було вводити не на експорт, а на вирубку. Тому від скасування заборони на експорт лісу нічого не зміниться.

Назар Романенчук

Назар Романенчук


Поділитися публікацією: