Поділитися публікацією:

У Гавані ввечері в п’ятницю, 25 листопада, на 91-му році життя помер лідер Кубинської революції, багаторічний глава держави Фідель Кастро.

Про смерть Фіделя повідомив його брат, чинний голова Державної ради Куби Рауль Кастро, пише УП з посиланням на DW.com.

Згодом уряд Куби офіційно повідомив про дату похорону Кастро: поховання відбудеться 4 грудня, передає AFP.

За даними ЗМІ, у країні оголосять 9-денний траур у зв’язку з кончиною лідера кубинської революції.

28 та 29 листопада вшанувати пам’ять Фіделя Кастро можна буде на території меморіалу Хосе Марті. Ввечері 29 листопада у Гавані пройде демонстрація, присвячена Кастро, після чого останки лідера революції будуть доставлені на жалобні церемонії до місць на території Куби, де він свого часу прославився.

Вранці 4 грудня похорон Кастро відбудеться на кладовищі у Сантьяго-де-Куба, де покояться герой боротьби за незалежність країни Хосе Марті та багато інших відомих історичних осіб.

Фідель Кастро очолив збройне повстання на Кубі у 1950-х роках, яке призвело до повалення режиму диктатора Фульхенсіо Батісти 1 січня 1959 року. Після цього він був головою Ради міністрів і головою Державної ради Куби (президентом) в 1959-2008 і 1976-2008 роках і першим секретарем ЦК правлячої Комуністичної партії Куби в 1961-2011 роках. Правління Кастро позначилося серед іншого і жорстким протистоянням Куби із США.

Фідель Кастро останніми роками тяжко хворів та рідко з’являвся на публіці. У 2006 році він фактично передав управління державою молодшому брату Раулю.

Останні два роки між Кубою та Сполученими Штатами спосерігалося потепління у відносинах. Цього року Барак Обама став першим президентом США, який відвідав Кубу за кілька десятків років.


Поділитися публікацією: