Поділитися публікацією:

Завтра, 29 листопада, у приміщенні Коломийської міської ради проходитимуть громадські слухання. Обговорюватимуть розміщення на території ТзОВ “БМГ” на вул. Аеропортній,6 інсинератора для потреб медичних закладів міста.

До речі, якщо громадськість погодить таку ініціативу, то Коломия буде другим містом після Львова у Західній Україні, яка зможе використовувати цю технологію, пише «Вільне. Інфо».

Для довідки: інсинератор – це засіб для спалювання, знищення медичних та побутових відходів, зокрема, використаних шприців, які часто можна побачити біля смітників чи просто на вулиці.

А це є вкрай небезпечно, адже використані голки можуть бути заражені і переносити інфекції, у тому числі ВІЛ/СНІД.  

Щоб від такої біди убезпечити коломиян та гостей міста, представники Коломийської РДА вирішили знищувати використані шприци з голками за допомогою інсинератора.  

До слова, механізм знищує відходи за допомогою внутрішнього згорання і не завдає жодної шкоди довкіллю.

Головний лікар Коломийського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир Мельничук вважає, що у цьому є 100-відсоткова необхідність.

«Це екологічно та по-європейськи, – провадить розмову В. Мельничук, – адже, найближча така ліцензована установка знаходиться у Львові. Ця технологія дозволяє правильно утилізувати медичні відходи 3-х категорій ( 2-4), а це категорія В- епідемічно небезпечні: голки, шприци, забруднені тканини, інструменти, біологічні тканини;

категорія С – токсикологічно небезпечні медичні відходи: ртутні градусники, люмінісцентні лампи медичні;

категоріі D – радіологічні медичні відходи.

У медицини Коломийщини за рік назбирується в межах 2000 кг біоматеріалів, в межах 12-16 тон скла від мед. застосування, а ламп в 2016 році здано 1800 ( люмінісцентних).

Тому щоб зберегти нашу екологію, кошти та убезпечити всіх від впливу даних відходів, однозначно, доцільно використовувати цю апаратуру (піч) для знищення відходів!»

Однакової думки й голова Коломйиської райдержадміністрації Любомир Глушков. За його словами, інсинератор куплений вже як чотири чи п’ять років тому, його ще не використовували, наразі він знаходиться на складі. 

 Щоб не давати його у приватні руки, вирішили створити державне підприємство, яке має цим керувати. Але щоб далі розмістити обладнання, необхідне приміщення.

«Це є державне підприємство, – каже Л. Глушков. – Ми шукали територію, яка б була розташована на 150 метрів від житлових будинків. Землю на необхідній території, яка є обгородженою і знаходься біля аеропорту, погодився надати Роман Бортейчук. Ми вирішили на рік укласти договір оренди з мінімальною оплатою».

«Тут про заробіток мова не йде, підводних течій немає», – запевняє Любомир Глушков і додає, що гірше буде, якщо шприци з голками будуть валятися деінде, а діти будуть ними гратися.

 

фото: abono.ru


Поділитися публікацією: