У Коломийській виправній колонії засуджені працюють в жахливих умовах (фото)

Поділитися публікацією:

Моніторингова група у складі працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників громадськості здійснила візит до Коломийської виправної колонії (№41) з метою вивчення стану дотримання прав осіб, які у ній тримаються.

Учасники візиту мали змогу безперешкодно відвідати всі приміщення установи, поспілкуватися з в’язнями та ознайомитися зі службовою документацією виправного закладу, інформує прес-служба Омбудсмена України.

У деяких житлових приміщеннях колонії спостерігається «перенаселення». При цьому, керівництво установи по-своєму трактує поняття «норма житлової площі», вираховуючи цю норму із загальної площі гуртожитків, тобто з урахуванням коридорів та інших побутових приміщень.

Не зважаючи на початок опалювального сезону, майже всі гуртожитки для засуджених та медична частина не опалювалися, внаслідок чого у них не дотримувався температурний режим.

Моніторинговою групою відвідано також штрафні приміщення, які призначені для утримання порушників встановленого режиму, що перебувають у занедбаному стані. В них недостатньо природнього освітлення, а санвузли потребують ремонту. Окремі камери вказаних приміщень нараховують по шість ліжок, хоча за площею вони фактично розраховані на утримання лише трьох осіб.

Монітори також зазначили, що в установі створено покращені умови тримання для певної категорії в’язнів.

Керівництвом установи встановлено не передбачену законодавством неофіційну форму доповіді засуджених при зверненні до представників адміністрації.

В’язні, які залучаються до робіт на виробництві установи, не використовують засоби індивідуального захисту та практично не забезпечуються спецодягом, а також не володіють інформацією про обсяг свого заробітку та відрахувань із нього.

У порушення вимог Кримінально-виконавчого кодексу України з доходів засуджених утримуються кошти за харчування.

За результатами моніторингового візиту відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення буде спрямований до Міністерства юстиції України. 

3144

3145

3146

3148

3149

3150

3152

3153

3154

3147

3151

3155


Поділитися публікацією: