На громадських слуханнях більшість схвалила встановлення інсинератора в Коломиї (фото)

Поділитися публікацією:

Сьогодні у Коломиї відбулись громадські слухання. 
 
Результати зустрічі щодо розміщення інсинератора на території ТзОВ «БМГ» на вулиці Аеропортній – із 76 присутніх двоє коломиян утрималось, троє проголосувало проти, а решта підтримали встановлення цього приладу для спалювання біовідходів, інформує Коломийська міська рада. 
 
Нагадаємо, що інсинератор «Muller» купили у 2013 році, однак досі він не встановлений.
 
Медики наголошують на необхідності такої установки для Коломиї, адже щодня в усіх лікувальних установах міста накопичується багато медичних відходів, які за правилами обов’язково необхідно утилізувати.
 
Це і відходи, що виникають у результаті медичного огляду хворих на туберкульоз, ВІЛ-СНІД, та інші небезпечні залишки.
 
Головний лікар Коломийського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир Мельничук, головний лікар Коломийської ЦРЛ Ірина Садов’як, головний лікар Коломийської дитячої лікарні Олег Токарчук на громадських слуханнях висловлювалися за встановлення в Коломиї такого ліцензованого устаткування, тим більше, що його вже закуплено, і було б безгосподарно не користуватися.
 
Найбільше коломиян непокоїло, чи не вплине розміщення інсинератора на екологічну ситуацію в тому мікрорайоні, де й так уже близько сміттєзвалище.
 
Перший заступник голови райдержадміністрації Нестор Печенюк запевнив, що такі давно функціонують у Львові, Хмельницькому, до того ж там вони розміщені практично в середмісті.
 
Крім того, інсинератор доволі мобільний, площею біля 18 квадратних метрів, це фактично контейнер, і його легко можна перемістити в інше місце. Також обов’язково безпечність устаткування встановлює державна екологічна експертиза.
 
Громада може контролювати і процес встановлення такої установки, і надалі слідкувати за тим, як усе працює. А також –ознайомитися із тим, чи насправді безпечні інсинератори у Львові й Хмельницькому. До того ж термічну утилізацію біовідходів буде здійснювати не приватна фірма, а державне підприємство.
 
 
 
 
 
 

Поділитися публікацією: