Поділитися публікацією:

До свят на Прикарпатті зрубають понад 41 тисячу ялинок.

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства встановило ліміти на заготівлю новорічних ялинок і гілок на 2016 рік.

Встановленими лімітами передбачено заготівлю 41 800 новорічних ялинок та 35 200 ялинкових гілок. Ліміти затверджені розпорядженням першого заступника голови Івано-Франківської ОДА Марії Савки.

Найбільше новорічних дерев зрубають у Косівському районному підприємстві “Райагроліс” – 8500 ялинок, Солотвинському лісгоспі – 6000 та Гринявському лісгоспі – 5000.

“Вільне. Інфо” поцікавилось у жителів Прикарпаття, яку ялинку вони встановлюють на новорічні свята: штучну чи живу? І чи варто вирубувати та використовувати живі ялинки в якості новорічної прикраси?

Вважаю, що штучні ялинки також наносять шкоду довкіллю. Наприклад, тепер УГКЦ звернулась до мирян не застосовувати штучні квіти, вінки в поминальні дні на цвинтарях. Якщо б для використання 41 тис. ялинок на Прикарпатті щороку висаджувалось 82 тис., то це принесло б природі та довкіллю тільки користь! До слова, декілька років тому, ми з дружиною посадили ялинку в себе на подвір'ї, а коли вона підросла, то 5 чи 6 років її "вбирали" перед Новим роком та Різдвом. Тепер вона, нівроку, височенька і ми вирішили її подарувати Коломийському Народному дому для використання її в святкуваннях дітей та дорослих. Її вже оглянули працівники відділу культури та пообіцяли після 15 грудня ц.р. приїхати та забрати її.

Ігор Довганюк

Ігор Довганюк

Зізнаюся чесно, що на НР встановлюю живу ялинку. У нашій сім'ї це вже ціла традиція: від купівлі і до вбирання ялинки дітьми. Правда купую тільки «чіповані» ялинки, вирощені для таких цілей. Стосовно "Чи варто зрубувати і використовувати живі ялинки в якості новорічної прикраси?", то моя думка така, що звичайно потрібно збільшувати використання штучних ялинок, тим більше, що тепер вони стали дуже якісні. А живі ялинки купувати тільки ті, що вирощені в лісгоспах для продажі на новорічні і Різдвяні свята.

Петро Крив’юк

Петро Крив’юк

Встановлюю на новорічні свята тільки штучну ялинку. Штучні ялинки для мене практичні, тому що у мене мала дитина, і в деякій мірі це економія, адже один раз купив і - на 10 років.

Оксана Вандич

Оксана Вандич

Я УЖЕ ЯК 10 років не використовую живу ялинку..Моя мама, ..брат і я використовуємо ялинки з гілочок..дочка штучну теж уже роки використовує..ЯЛИНКИ Є ТЕЖ ЖИВІ..ЇХ ПОТРІБНО ОБЕРІГАТИ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ..ЗАБОРОНИТИ ВИРУБКУ ЯЛИНОК..МАЮТЬ БУТИ СПЕЦІАЛЬНІ ВИРОЩЕНІ ДЛЯ ЗРУБІВ.

Василь Довганюк

Василь Довганюк

Я категорично проти зрубування ялинок. В якості прикрас використовую гілочки, а також ялинку, яка підростає, посаджену мною. Пропоную всім, хто має змогу посадити ялинку в себе на подвір"ї. Використовувати штучні ялинки не рекомендую, тому що їх виробництво шкідливе.

Геннадій Романюк

Геннадій Романюк

Особисто у мене вдома на новорічні свята використовуємо виключно штучну ялинку. Тому що живій ялинці місце у лісі. Зараз у нас і так не найкраща ситуація з екологією. Також несанкціоноване вирубування ялинок заборонено законодавством України.

Інна Якуб'як

Інна Якуб'як

Вдома ставимо просто гілочку з ялинки або сосни. Цього достатньо. Не треба рубати дерева. Взагалі, вважаю, треба на 100р. заборонити вирубку і експорт деревини.

Віктор Познік

Віктор Познік

Ліс нещадно вирубують кожного дня! У законний та незаконний спосіб відповідно! А з вчорашнього дня, його вже офіційно вивозитимуть мільйонами кубів! Наслідки цього безладу - очевидні!!! Що стосовно ялинок, безумовно шкода! Але, ніхто цього не зупинить! Наша родина давно вже відмовилась від живої ялинки біля святкового столу! Отже, висновки робити кожному...варто чи ні...

Георгій Жужунадзе

Георгій Жужунадзе

Я категорично проти вирубу ялинок. Обираю маленьку штучну.

Василь Свищук

Василь Свищук

Штучну. Тільки штучну. У мене уже кілька років така. Жива ялинка вдома - ознака низької еколог.культури людини.

Ольга Андріяшко

Ольга Андріяшко

У нашій родині надають перевагу виключно штучним новорічним красуням. Так, як у нас вже майже не залишилося лісів. Бережіть ліс і природу. P.S. І з штучними ялинками мороки менше))

Андрій Король

Андрій Король

Будемо встановлювати штучну ялинку. Вважаю, що зрубування ялинок в такій кількості - це злочин проти наших майбутніх поколінь.

Олег Глиняйлюк

Олег Глиняйлюк

Не встановлюю ялинку на новорічні свята. Коли ми з братом були маленькі, тоді батьки купували живу ялинку. Штучні не були поширені. Дитинство закінчилися і в дорослому житті не залишилося місця для ялинок.

Диякон Антон Трачук

Диякон Антон Трачук

Вже 10 років ставимо штучну ялинку і категорично проти зрубування живих дерев на новорічні свята!!!

Наталія Ковтуник

Наталія Ковтуник

Надаю перевагу тільки штучним ялинкам. Вважаю, що категорично не варто зрубувати дерева для використання їх в якості декору

Капелан Грім

Капелан Грім

На роботі користуємось штучною ялинкою. А вдома ставимо невеличку зкручену з гілок. Ні! Шкода лісових красунь!

Ірина Липка

Ірина Липка

Ми з моїми Донечками маємо невеличкі штучні ялиночки, які, зазвичай прикрашаємо. Вважаю неконтрольоване контрабандне вирубування ялинок злочином. Допускаю можливість спеціальних розсадників, або проріджування в густих самосівах працівниками лісгоспів з користю, а не шкодою для лісу.

Ольга Руданець

Ольга Руданець

У моєму домі дві штучні ялинки: одна велика, повз різдвяного столу, та невеличка у моїй кімнаті. Це тому, що я люблю одягати дерево у новорічний настрій по-своєму. Переваги: гіляки густі, тому можна гарно прикрасити дерево; не потрібно кожного року хвилюватися де побрати ялинку та й совість так менше пече. Проте, щороку мене мучить той факт, що навіть якщо я не куплю те святкове живе дерево, їх все ж таки зрубають і винесуть на ринок. Їх обскубають і сплетуть те, що викроїли. Якщо їх хтось не забере до хати - їх викинуть. Комусь буде пахнути хвоя у хаті святковим духом, хтось на цьому заробить копійчину і купить у домівку харчі на свята. Варіантів у нас не багато: або ж ми виховуємо винищувачів дерев у спосіб відмови придбати таке дерево, в результаті чого не буде попиту, або ж кожен з нас спробує втлумачити тим людям всю серйозність питання. Проте, гадаю, це дуже складно. Люди чекають Великодня щоб сплести кошики, а Різдва щоб заробити на ялинках. Впевнена, що все починається з власної свідомості. Я розкажу бабусі, знайомому чи сусіду свою думку щодо скалічених дерев і, можливо, вплину на їхню думку. А якщо кожен з нас скаже про це ближньому?

Сніжана Саманчук

Сніжана Саманчук


Поділитися публікацією: