Поділитися публікацією:

фото: kapelanstvo.com.ua

На засіданні комісії облради з питань учасників АТО 2 грудня розглянули звернення обласної ради щодо прирівняння статусу військових капеланів, які здійснюють діяльність у районі проведення бойових дій, до статусу учасника бойових дій.

Як повідомив депутат Ігор Дебенко, щодо цього звернулися самі капелани. Вони не захищені державою так, як учасники бойових дій, не отримують пільг, хоча так само ризикують життям у зоні АТО. Серед них є поранені. Подібне звернення, за словами Дебенка, вже прийняли у Львівській обласній раді, інформує “Галка”. 

Представник департаменту соцполітики ОДА Віталій Яворський зауважив, що є випадки у Надвірнянському, Калуському, Богородчанському районах, коли капелани отримували статус учасників війни. Цей статус надають також будівельникам та іншим залученим до робіт у зоні АТО.

Для надання цього статусу  капеланові потрібне відрядження від архієпархії, довідка про перебування в зоні АТО та наказ з антитеростичної центру СБУ. Втім, є різниця між статусом учасника війни та учасника бойових дій.

Комісія підтримала звернення, його розглянуть на засіданні обласної ради.


Поділитися публікацією: