Поділитися публікацією:

Їх підстрелили заради опудала. У Центрі реабілітації диких тварин уже кілька днів намагаються врятувати двох рідкісних сов.

Це – сова–довгохвоста. Їх у всьому світі лише кілька десятків. І водяться вони лише в Карпатах.

Ця сова – одна з двох, яких до Центру реабілітації диких тварин принесли небайдужі люди. Одну з птахів врятувати не вдалося. Цю ще довго лікуватимуть. Сову знайшли посеред лісу. Поранена браконьєрами птаха намагалася відбитися від воронячої зграї.

Їй відносно пощастило, кажуть ветеринари. І сподіваються навесні випустити птаху на природу. На відміну від оцієї. Сіра сова з одним оком приречена жити в неволі.

Володимир Бучко розповідає, щороку до них потрапляє близько сотні поранених червонокнижних птахів. Більшість з них врятувати не вдається. Птахів вбивають заради опудал.

Ще кілька років тому таких сувенірів було чимало на ринку у курортному Яремче. Нині їх відкрито не продають. Але з-під прилавка придбати можна.

Цей хлопчина уже порушує закон. Він нелегально використовує для фото-бізнесу рідкісних птахів. Знайти червонокнижне опудало для нього – не проблема.

За лічені хвилини з’являється чоловік з повним асортиментом опудал.

Ані яструб, ані орел чи сова – не відносяться до мисливської фауни. Тож полювати не можна. Та у Спілці мисливців лише розводять руками. Про випадки такі знають. Але впіймати нікого не можуть.
Максимум, чим наразі можуть полякати, то це штрафами. Від кількох – до сотень тисяч гривень.

Деталі у сюжеті телеканалу “Вежа”.

 


Поділитися публікацією: