Поділитися публікацією:

Нудний зимовий день прикрасила презентація книги «Колись у Станіславові…» автора багатьох книг та спортивного журналіста, родом із Станіславова Тадеуша Ольшанського.

Саме сьогодні, 8 грудня, у мистецькому центрі «Світовид» розмовляли у теплій творчій обстановці про книгу та автора, який у силу певних обставин, не міг бути присутнім. Представником автора була перекладач даної книги, журналіст «Галицького кореспондента» Наталія Ткач, жителька Івано-Фанківська.

У книзі йдеться про дитячі спогади автора, старий Станіславів, людей, вулиці та цікаві історії життя.

15409656_343848525972871_1342206390_o

Через війну, сім’я Ольшанських змушена була переїхати до Польщі, у 90-х роках автор приїхав до Франківська, блукав вулицями і зрозумів, що впродовж життя має великий творчий доробок, але місто своїх батьків оминув увагою. Почав збирати матеріали та працювати над книгою, яка згодом побачила світ і вийшла у форматі своєрідного мандрівника.

У 2010 році вийшла друга книга. Ці дві книжки розповсюджена по всьому світу, польською мовою, тиражем 25 тисяч примірників.

 «Книга дуже колоцентрична але не антиукраїнська. У ній тодішній станіславівець зустрічається із сучасним івано-франківцем, проводить другому екскурсію старим містом. Книжка є свого роду музеєм таких речей, яких ми зараз не знайдемо. У Коломиї автор був всього раз, колись, у далекому дитинстві, але дуже чітко описав той дух, який витав тоді у центрі міста. Про що і йдеться в одному із розділів книги» – зазначила Наталія Ткач.

15409596_343848409306216_394718295_o

Серед присутніх були як люди зрілого віку, інтелігенція, журналісти, так і студенти. Було неймовірно цікаво, присутні ніби поглинулися у старовинну історію наших країв. Відповідну атмосферу створювали і старовинні світлини  міст Івано-Франківська та Коломиї, а також людей, взяті із книги.

Виручені кошти від продажу книги будуть використані на лікування важкохворої Настіньки Кобзаєвої.

Коротко за словами Наталії Ткач про автора: «Він страшенно підтримував Майдан, постійно питає та переживає за становище України на сьогоднішній день.»

 

автор: Олена Гелетюк, “Вільне.Інфо”


Поділитися публікацією: