Поділитися публікацією:

«Україна на шнурку. Ukrainian style» –  саме таку назву має фотовиставка івано-франківського журналіста, фотографа та перекладача Володимира Гарматюка, який відвідав Коломию. За словами автора, ця виставка не без іронії, оскільки його обурює псевдопатріотизм.

«Дана фотовиставка присвячена 25-ти річчю незалежності України. Ходячи містом своїм, іншими містами України я помічав якісь такі речі начебто патріотичні, інколи навіть занадто але часом не можемо просто сміття до смітника донести. Українці дуже хороші, доброзичливі але, в той же час, присипані порохами байдужості. Якесь таке ставлення до самих себе мені є незрозумілим» – зазначив фотограф.

img_1339

У рамках тижня польської мови було презентовано ще  й дві книги польської письменниці та поетеси Галини Посвятовської, перекладачем якої став Володимир Гарматюк. Авторка померла в досить молодому віці, 32 роки, у неї було хворе серце, тому у віршах часто згадане саме серце, воно дуже образно описане.

«Її вірші були мені близькі і у вільний час я перекладав їх для себе. А згодом з’явилася ідея видати збірку, для початку вийшла автобіографічна розповідь «Для друга». Потім я знайшов ще прозові твори цієї письменниці та згодом видав ще одну книгу «Знайомий з котора».»

img_1342

На даний час пишу книгу  про діда, почесного громадянина Коломиї, Генадія Карася, у нас не було можливості про це поговорити, він завжди переносив розмову, а потім помер. У його бібліотеці знайшли рукописи про його життя та тодішнє минуле. Дуже хочу, щоб Коломия дізналася хто він був. Щоб це був своєрідний не кам’яний пам’ятник в його честь» – повідомив Володимир Гарматюк.

img_1340

img_1338

img_1332

img_1330

 

автор: Олена Гелетюк


Поділитися публікацією: