У Долині суддя назвав безпідставною вимогу учасника АТО щодо виплатити йому допомоги до 5 травня (відео)

Поділитися публікацією:

фото: ipress.ua

У Долині відбулося засідання суду за позовом учасника АТО до Управління праці та соціального захисту населення Долинської РДА. Позивач просив виплатити йому у повній мірі одноразову грошову допомогу до 5 травня.

Управління соціального захисту виплатило учасникам бойових дій по 920 гривень, передбачених Постановою Кабміну. Водночас, Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачає право учасників бойових дій на цей вид допомоги у значно більшому розмірі — 5650 гривень. У Калуші, як відомо, понад сотня учасників АТО через це пішла до суду, пишуть ”Вікна”.

До Долинського міського суду з аналогічною проблемою звернувся учасник АТО, депутат районної ради Іван Дирів. Він просив визнати протиправною бездіяльність управління соціального захисту населення Долинської РДА Івано-Франківської області щодо перерахунку йому щорічної разової допомоги до 5 травня в розмірі встановленому ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту» за 2016 рік та зобов’язати відповідача нарахувати й виплатити йому цю допомогу в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком.

Суд вислухавши доводи учасників процесу, дослідивши та оцінивши здобуті й перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, вирішив, що позов до задоволення не підлягає.

”Суд приходить до переконання, що під час вирішення справ щодо соціального захисту прав громадян повинні застосовувати нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання Бюджетного кодексу України, інших законів України, в тому числі закону про Державний бюджет України на відповідний рік”, — йдеться у постанові суду.

”Суд приходить до висновку, що щорічнаразова грошова допомога до 5 травня за 2016 рік була нарахована та виплачена позивачеві у розмірі 920,00 грн. правомірно, відповідно до положеньБюджетного кодексу Українита постанови Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року №141 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Аналогічна позиція висловлена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 19.02.2016р № К/800/4176/16 (№753/13 867/15-а)”, — зазначено у документі.

Відтак, суд постановив в задоволенні адміністративного позову Івану Диріву відмовити в зв’язку з безпідставністю позовних вимог.


Поділитися публікацією: