Поділитися публікацією:

Чи дотримуються постанови про заборону продажу алкоголю воєнним підприємці та самі воєнні?

Нещодавно на території Коломиї була відновлена військова частина. У місті з’явилася велика кількість бійців, але люди у формі інколи зловживають алкоголем та ведуть себе неналежним чином у громадських місцях. У зв’язку із цим міська рада прийняла постанову: «Про тимчасову заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива  військовослужбовцям Збройних Сил України та інших військових формувань. З метою забезпечення громадського порядку в місті та недопущення скоєння правопорушень та злочинів, пов’язаних із зловживанням алкогольних напоїв окремими військовослужбовцями…»(із постанови Міської ради).

Старший лейтенант Юрій Лелявський вважає так: «Звідки беруться серед військовослужбовців люди, які люблять вживати? Якщо він ще до військового життя любив це, то відповідно і в армії буде випивати. По телебаченню постійно рекламують спиртні напої. Я вважаю: щоб таких ганебних явищ не було, потрібно і серед звичайних людей проводити пропаганду здорового способу життя. Категорично заборонити рекламу алкоголю.»

У постанові чітко вказано і те, що продаж заборонений саме людям у воєнній формі. Прес-центр міської ради повідомив, що інформація була подана на сесії міської ради, через засоби масової інформації та соціальні мережі. Дана постанова була прийнята 22 листопада і одразу ж оприлюднена, тому у підприємців було достатньо часу, щоб ознайомитися із рішенням та виконувати його.

15419431_344453539245703_1933732169_o

Продавці алкоголю у магазині «Коломиянка» обурені тим, що міська рада не дала відповідно затвердженого документу в заклади міста, щоб продавці могли на нього посилатися і при потребі пред’являти його. Їм самостійно приходиться пояснювати заборону військовим та посилатися на рішення, які вони в очі не бачили.

«Ставлення до даної постанови негативне, оскільки військові після роботи у формі можуть собі дозволити вжити спиртні напої. Чому я маю не продавати продукт після робочого дня тільки тому, що людина у формі?» – продавець побажала залишитися анонімом.

 Як зазначив заступник командира Десятої бригади з морально-психологічного забезпечення (МПЗ) підполковник Петрюк Даніяр Танасійович дану постанову міська рада прийняла на основі клопотання військової частини.

«Військово службовцю, який являється при виконані службових обов’язків забороняється вживання спиртних напоїв. Коли закінчується робочий день на місці постійної дислокації, о 18:00 год, людина має повне право на купівлю алкоголю (без військової форми)» – зазначає підполковник Даніяр Петрюк.

За згодою начальства ми вирішили провести невеличкий експеримент, щоб з’ясувати чи законопослушні продавці та учасники бойових дій і який результат на сьогоднішній день принесла дана постанова. Допомогти нам у цьому погодилися воєнні Десятої бригад, зокрема, військовослужбовець Петро Юряк.

15387628_344453542579036_142171833_o

Із семи відвіданих нами магазинів були згідні продати алкоголь двоє продавців, одна з яких повідомила, що не знала про дане рішення,  інша – вибачилася і послалася на неуважність через велику кількість клієнтів. Всі інші – відмовляли у продажі, ссилючись на заборону.

Самі бійці, які взяли участь у експерименті вважають даний документ доцільним, а фігуру п’яного військовослужбовця недопустимою. Також вони негативно ставляться до продажу алкоголю військовим під час робочого дня.

В той час мешканці Коломиї мають на все власну думку: «Я проживаю близько вулиці Моцарта і став свідком того, як кілька чоловіків у формі йшли п’яні по вулиці, зачіпали людей. Така поведінка мені не до вподоби, тому я вважаю даний законопроект доцільним» – коментує дану ситуацію житель міста Назарій Дмитрук.

Тим не менше, за порушення правил, у даному випадку, вживання алкоголю у робочий час, штраф становить близько 4000 грн. Такі правила військової частини, вони теж спрямовані для підтримання громадського порядку в писанковому місті.

Юристи Міської ради вважають, що юридичних підстав приймати це рішення не було. Не зважаючи на це, дипутати одноголосно проголосували за прийняття постанови про заборону продажу алкоголю військовим по формі.

автор: Олена Гелетюк


Поділитися публікацією: