Поділитися публікацією:

фото: tyachivnews.in.ua

Зменшення кількості безробітних призвело до того, що вже понад 45 відсотків роботодавців заявляють про проблеми з нестачею робочих рук.

 Справа стосується таких галузей як виробництво, обслуговування та торгівля – наголошує Кшиштоф Інґльот з Work Service SA, інформують ”Вікна” з посиланням на Польське радіо.

За його словами без працівників з України, велика кількість фірм у Польщі мали б проблеми з реалізацією замовлень:

«В даний час ми маємо вже майже один мільйон працівників з України, щоб собі це унаочнити – досить уявити, що йдемо вулицею, і кожен п’ятнадцятий-шістнадцятий із перехожих – це працівник з України. Імміграція з України поповнює наш ринок праці, тобто коли роботодавець потребує працівника, а в Польщі його немає, тоді приймає працівника з України. Це дуже позитивно».

В оцінці Кшиштоф Інґльота, дотеперішню політику видавання дозволів на працевлаштування для іноземців з-за східного кордону лише на 6 місяців, необхідно змінити. Для польської економіки буде корисним, якщо українці отримуватимуть дозволи на 3-4 роки і водночас приїжджатимуть тут із сім’ями.

В даний час уряд готує зміни в міграційній політиці, так щоб затримати у Польщі громадян з-за східного кордону.

Попри факт, що ситуація на польському ринку праці корисна для працівників, надалі значна більшість фірм у своїх пропозиціях працевлаштування не вказує розміру пропонованих заробітків. Це помилка, бо аж 86 відсотків поляків очікують такої інформації. Про це свідчать результати всепольського опитування, яке на замовлення щоденної газети «Rzeczpospolita» провів Інститут ринку та соціальних досліджень (IBRiS). Тільки 12 відсотків респондентів висловили думку, що в оголошеннях роботодавців немає необхідності вказувати розмір плати.

За оцінками експертів, аж 50 відсотків інтерв’ю при влаштуванні на роботу закінчується розчаруванням кандидата у момент, коли той дізнається про розмір передбачуваної плати.


Поділитися публікацією: