Поділитися публікацією:

фото: ГО “Коломийські атракції”

Незабаром Новорічні свята, коломияни активно готуються до святкувань, місто оживає від пухнастого снігу, барв герлянд та сяйва бенгальських вогнів.

Цьогоріч громадська організація (ГО) «Коломийські атракції» спільно з Центром дозвілля та туризму організовують Коломийське Різдво, яке проходить вже вдруге в місті писанки.

Минулого року, окрім веселих забав, колядок, вертепу та ярмарку площу Шевченка скрасив кобзар та художник  Тарас Григорович Шевченко у веселій шапці Санта Клауса. Проте, головний убір пробув у центрі уваги досить-таки недовго, всього дві години, після чого його зняли поліцейські. У міську раду поступали скарги щодо даного питання. Цього року ГО «Коломийські атракції» вирішили зробити опитування у фейсбуці, коментарі були дуже різноманітні. Ми вирішили самостійно опитати жителів міста та їхню думку щодо цього.

«Ставлюся до цього позитивно. Це привертає увагу». (Нестор 25 р)

«Моя ставлення негативне, оскільки вважаю це наругою над нашою святинею». (Мирослав)

«Негативу  тут мало, позитиву більше. Рада буду цьогоріч побачити Шевченка в шапці знову але, думаю, національна попасувала б йому більше». (Іванна 19р)

«Я ставлюся до цього нейтрально але точно знаю, що старше покоління  проти. Та й, думаю, Шевченку б це теж не сподобалося» (Іван 25 р)

«Негативно. Я думаю, що Тарасу Григоровичу такий головний убір не імпонує. Потрібно поважати світогляд людини, навіть якщо вона померла. Впевнена, що за життя він такої шапки не носив. Відповідно, зараз вона йому теж ні до чого. Була в Європі на Різдвяні та Новорічні свята і такого ноу хау в жодній країні не бачила. Натомість була свідком марафону в новорічних костюмах. Це доречно, цікаво і спортивно».(Інна 23 р)

«Шапка Санта Клауса на голові пам’ятника національному героєві нічого не будує, а радше може ображати осіб котрі ставляться з особливим пієтетом до Шевченка. Нам зараз потрібно більше єдності, а не сваритися через витівки, котрі навіть для тих кому подобається шапка “Санти” на голові Шевченка не є важливими». (Сергій 30 р)

«Минулого року ГО “Коломийські атракції” вирішили долучитися до створення свята Різдва для коломиян, тому частково відповідали за заходи. Була хороша ініціативна група, серед іншого спонтанно виникла ідея щодо шапки: ми швидко поміряли голову Шевченку, пошили шапку, і ніхто насправді не задумувався, що може бути така реакція. Особисто я вбачаю проблему в тому, що люди не розрізняють понять особи Тараса Григоровича та його пам’ятника. До негативних коментарів ставлюся дуже просто: вони є, і це добре. Кожна людина має право на свою думку» –  прокоментувала заступник голови ГО “Коломийські атракції” Софія-Надія Віконська.

Чи буде цьогоріч новорічна шапка на голові у Шевченка залежить від того, яке рішення приймуть на зборах ГО «Коломийські атракції», а воно, у свою чергу, буде залежати від опитування, яке відбувалося у соцмережі «фейсбук», спільноті «Типова Коломия». Організатори акцентують увагу на тому, що будуть звертати увагу на думки, висловлені людьми саме під цим постом, оскільки він і вважається основним опитуванням, всі інші  – не будуть братися до уваги.

Тим часом в повітрі витає запах Різдва, на центральній площі вже мерехтять святкові вогні новорічної ялинки та народ з нетерпінням чекає в якому вигляді Кобзар зустріне їх цього Нового року!

Оленка Гелетюк


Поділитися публікацією: